کد خبر: 86566

این فرصت هنوز هم در اختیار ما هست تا یک بار دیگر بیت‌المقدس‌وار به دشمن تاخته و معادلات آن را به‌هم بریزیم، سختی‌های آن را به جان خریده و هزینه‌های آن را بپردازیم و به یاد داشته باشیم نسل جوان امروز ما با نسل روزهای فتح خرمشهر تغییر چندانی نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، سوم خرداد هر سال با ورق زدن تاریخ، به نتایج مهمی دست پیدا می‌کنیم، روز پر افتخاری که یک عملیات بسیار مهم و پیچیده به پیروزی رسید و معادلات جنگ بین دو کشور ایران و عراق را به‌هم ریخت، با فتح خرمشهر پایه‌های اعتقاد به جنگ در نیروهای عراقی متزلزل و ایمانِ به مقاومت در رزمندگان اسلام بالا رفت.

این روزها اما مشکلات کشور ما از دیدگاه‌های مختلف، سال 61 را تداعی می‌کند، گره‌خوردگی‌های اقتصادی، مهمترین اصل مشکلات کشور است که این روزها با عدم تحقق وعده‌ها در قرارداد بین‌المللی برنامه اقدام مشترک، دچار التهاب شده و به چالش رفته است.

مشکلات اقتصادی روحیه و مجاهدت‌های سردارانی مانند علی صیاد شیرازی را لازم دارد که مانند عملیات بیت‌المقدس در دل مشکلات رفته، خطرهای احتمالی و حتمی آن را بپذیرد، به هیچ کس اعتماد نکند و با تکیه بر سربازان جان بر کفش حماسه‌ها بسازد.

عملیات بیت‌المقدس در روز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر از چنگال نیروهای بعث در سال 61، برگ برنده‌ای برای کشور ایران بود، بزرگترین پشتیبان عراق برای مذاکره را از آن کشور گرفت و این روز به عنوان نماد پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن شناخته شد.

همه ساله این نماد مقاومت از جلوی چشمان همه ما می‌گذرد، اما نمی‌دانیم چرا باز فردای آن روز فراموش می‌شود و در بحث‌ها و چانه‌زنی‌های دیپلماتیک، به دشمن اعتماد کرده و هزینه‌های زیادی بر کشور تحمیل می‌شود.

به یاد می‌آوریم روزهای بعد از حماسه بیت‌المقدس را، روزهایی که ایران اسلامی با تکیه و اعتماد به جوانانش، خرمشهرِ مهم را از عراق پس گرفت و بیشتر اراضی اشغال شده توسط ارتش بعث را در ابتدای جنگ از آن خود کرد تا دست بالا را در موقعیت‌های نظامی و تبلیغاتی داشته باشد.

این فرصت هنوز هم در اختیار ما هست تا یک بار دیگر بیت‌المقدس‌وار به دشمن تاخته و معادلات آن را به‌هم بریزیم، سختی‌های آن را به جان خریده و هزینه‌های آن را نیز بپردازیم و به یاد داشته باشیم نسل جوان امروز ما با نسل روزهای فتح خرمشهر تغییر چندانی نکرده است.

با یک سوال به میانه مردم شهر پر از گرد و غبار کرمان رفتیم...

آیا با روحیات دوران عملیات بیت‌المقدس می‌توانیم مشکلات اقتصادی کشور را حل کرده و آینده کشور را تضمین کنیم؟

خانمی مسن، تاریخ کشور ما را پر از افتخارات ریز و درشت عنوان و خاطرنشان کرد: سختی‌ها و مشکلات زیادی را در طول زندگی خود برای کشور شاهد بودم، همیشه سایه تهدیدها از طرف دشمنان وجود داشته اما هیچ زمانی تسلیم آنان نشدیم و در این زمان هم به لطف خداوند آن را تکرار می‌کنیم.

وی افزود: همان طور که رهبرمان تاکید داشتند بر اینکه "روزی خواهد آمد که ترامپ مرده و جسدش را مار و مور خورده، اما ایران اسلامی همچنان با اقتدار می‌درخشد" ان‌شاءالله آن روز دیر نیست و آن را می‌بینیم.

این بانوی کرمانی عنوان کرد: مشکلات اقتصادی ما هم به خودمان برمی‌گردد اگر مسوولان ما بخواهند و مردم نیز حمایت کنند، می‌توانیم روی پای خودمان بایستیم.

جوان‌ترها نیز از مسوولان خواستند برای ایجاد اشتغال، از ورود کالاهای خارجی به کشور جلوگیری کنند.

یکی از آن‌ها می‌گفت: خون‌های زیادی برای پیروزی انقلاب اسلامی ریخته شده و دشمنان در مواقع بسیاری در شجاعت ایرانی‌ها مانده و شکست خورده‌اند که عملیات بیت‌المقدس یکی از هزاران آن‌ها است، اما امروزه با رویکردی که در حوزه اقتصادی پیش گرفته‌ایم راه را متفاوت می‌پیماییم وقت آن رسیده است که به آن روزها برگردیم و به جوانان خود اعتماد کنیم.

انتهای پیام/

 

ادامه اخبار