کد خبر: 86571

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق نزاجا با بیان اینکه پیام سوم خرداد این است که استقلال جمهوری اسلامی خدشه‌پذیر نیست گفت: اجازه نخواهیم داد که پای هیچ دشمنی به خاک جمهوری اسلامی ایران برسد و استکبار این آرزو را به گور خواهد برد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، امیر نادر علیدوست ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان با گرامیداشت سوم خردادماه سالروز فتح خرمشهر با بیان اینکه استکبار به دنبال آن است که عمود خیمه جمهوری اسلامی را بخواباند اظهار داشت: آمریکا دشمنی روزانه با ملت ایران را در طول دوران چهل ساله انقلاب در کارنامه خود دارد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا روزبه‌روز بر دشمنی خود علیه ملت ایران می‌افزاید گفت: مردم ایران پای حرفی که زدند و حرکتی که کردند و پای انقلاب اسلامی خود تا آخر ایستاده‌اند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق نزاجا با بیان اینکه نیروهای مسلح نیز با تمام توان و قدرت پای انقلاب اسلامی ایستادند افزود: نیروهای مسلح تا پای جان از آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی دفاع می‌کنند.

وی یکی از زمان‌های تاریخی دوران انقلاب و نقطه عطف دفاع مقدس را عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس و فتح خرمشهر عنوان کرد و گفت: جوانان ما بدانند که رژیم بعث عراق با چراغ سبز آمریکا به جنگ ما آمدند و به دنبال نابودی نظام بودند که در این مسیر جنایت‌های زیادی کردند.

امیر علیدوست خاطر نشان کرد: بنی‌صدر رئیس جمهور وقت، به کشور خیانت کرده و اهداف دشمنان را پیگیری می‌کرد که بعد از خلع او نیروهای مردمی جان گرفتند و بسیج، سپاه و ارتش در کنار هم طومار دشمنان را در هم پیچیدند.

وی با بیان اینکه شهدای زیادی تقدیم اسلام شد و در نهایت نقشه شوم دشمنان و استکبار جهانی در دفاع مقدس نتیجه‌ای نگرفت عنوان کرد: خوشبختانه در پایان رزمندگان اسلام فاتحان این جنگ نابرابر شدند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق نزاجا با اشاره به اینکه عملیات‌های زیادی قبل از عملیات بیت‌المقدس انجام شد تصریح کرد: سرانجام خرمشهر که یک منطقه استراتژیک برای کشور بود فتح شد و بیش از 20 هزار نیروی بعثی عراق به اسارت درآمدند.

وی با بیان اینکه ما به فاصله یک ماه بعد از عملیات فتح‌المبین بازسازی قوا انجام دادیم و در عین ناباوری دشمن با توکل و ایمان به خدا وارد عملیات بیت‌المقدس شدیم افزود: در این عملیات تمام دنیا به قدرت دفاعی و ایمان رزمندگان اسلام پی بردند.

امیر علیدوست با اشاره به اینکه عملیات فتح خرمشهر و ایستادگی مردم برای نسل امروز سراسر درس است و امروز نیز باید در اداره کشور این درس را به کار بگیریم گفت: دشمن در ابتدا با 12 لشکر به جنگ ما آمد اما در پایان جنگ 58 لشکر تشکیل داده بود و تمام دنیا به عراق کمک می‌کرد.

وی با بیان اینکه پیام سوم خرداد این است که استقلال جمهوری اسلامی خدشه‌پذیر نیست افزود: دفاع در برابر تهدیدات استکبار جهانی تمام نشده و همچنان باقی‌است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق نزاجا با اشاره به اینکه حرف شهدای ما نیز همین است که از آرمان‌های انقلاب اسلامی کوتاه نیاییم و راه آنها را ادامه دهیم گفت: مقام معظم رهبری بارها فرمودند خرمشهرها را در پیش داریم.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح ما از آمادگی کامل در برابر تهدیدات دشمن برخوردار است و همین آمادگی باعث شده دشمن به سمت جنگ غیرنظامی برود بیان کرد: اجازه نخواهیم داد که پای هیچ دشمنی به خاک جمهوری اسلامی ایران برسد و استکبار این آرزو را به گور خواهد برد.

امیر علیدوست گفت: انتظار ما از جوانان است که پشت سر رهبری بوده و اهداف شهدا را که پیروی از ولایت برای رساندن انقلاب به دست صاحب اصلی آن حضرت مهدی موعود(عج) است را محقق کنیم.

انتهای پیام/