کد خبر: 86579

استاندار کرمان با اشاره به اینکه خشکسالی در استان خسارات زیادی داشته است گفت: از وزیر کشور درخواست داریم که ستاد بحران ملی در این رابطه تشکیل شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، علیرضا رزم‌حسینی امروز صبح در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان با اشاره به اینکه بودجه استان از شفافیت خوبی برخوردار است و کتابچه‌ای نیز تهیه شده که در اختیار مدیران قرار می‌گیرد اظهار داشت: سعی شده در استان بودجه با عدالت توزیع شود.

وی با بیان اینکه بودجه استان براساس شاخص‌هایی که وجود دارد توزیع می‌شود افزود: در تبصره 5 بودجه ظرفیت‌هایی وجود دارد که بودجه تعهدی و از اوراق خزانه است و بودجه کشور به این سمت رفته که مدیران باید نهایت استفاده را ببرند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه با اشاره به اینکه بودجه استان در سرجمع 7 درصد افزایش پیدا کرده عنوان کرد: فقط ردیف‌های بودجه‌ای در استان تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه بودجه‌ای که برای ورزش اختصاص داده شده در راستای سلامت مردم است گفت: مدیرکل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش باید در این زمینه جلساتی داشته باشند.

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه خشکسالی در استان خسارات زیادی داشته است افزود: در هفته جاری جلساتی با وزرا و نمایندگان مجلس خواهیم داشت و از وزیر کشور درخواست داریم که ستاد بحران ملی در این رابطه تشکیل شود.

وی با بیان اینکه در شرایط ویژه‌ای در سال جاری قرار گرفتیم و احتمال افزایش تحریم‌ها وجود دارد بیان کرد: باید آمادگی کامل داشته باشیم و از هرگونه افزایش قیمت‌ها در بازار بدون مجوز خودداری شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه امکان دارد که مشکلات امنیتی ایجاد شود گفت: مدیران اقتصادی مراقب تصمیمات خود باشند که این تصمیمات مشکلات امنیتی برای استان به وجود نیاورد.

وی با بیان اینکه تا جایی که امکان دارد مردم را در مراجعه به ادارات راضی نگه‌دارید افزود: این حداقل کاری است که یک مدیر می‌تواند داشته باشد و ملاقات‌های عمومی را افزایش دهد.

رزم‌حسینی تصریح کرد: جذب اوراق خزانه جزو تعهدات دستگاه‌های اجرایی استان است که باید حتما جذب شود.

انتهای پیام/