کد خبر: 86588

مدیر حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه به دنبال تقویت پروازهای عتبات در استان کرمان هستیم افزود: از نیمه خردادماه پروازهای عتبات تحت نظارت حج و زیارت در کرمان از یک سفر در هفته به دو سفر و با قیمت مناسب افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، محمود عرب‌نژاد مدیر حج و زیارت استان کرمان با اشاره به وجود 121 دفتر زیارتی تحت نظارت حج و زیارت در استان کرمان اظهار داشت: مهمترین چالشی دفاتر زیارتی در استان کرمان اعزام زائران به عتبات عالیات توسط کاروان‌های آزادبر است.

وی با بیان اینکه چندین سال قبل تعدادی از دفاتر زیارتی و گردشگری استان برای اعزام زائر به خارج از کشور مجوز گرفتند و با این مجوز اولیه هواپیما چارتر کردند گفت: این دفاتر کم‌کم از زیر نظر حج و زیارت خارج شدند و در حال حاضر در این زمینه پرونده‌های زیادی در تعزیرات حکومتی داریم.  

مدیر حج و زیارت استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر این مسئله در استان کرمان فراگیر شده است افزود: چندین سال است که اشخاصی تحت عنوان آزادبر از هر صنف و گروهی اقدام به اعزام مسافران به سفرهای عتبات عالیات می‌کنند.

وی با بیان اینکه اگر برای زائرانی که توسط کاروان‌های آزادبر در سفر عتبات‌ عالیات اتفاقی بیفتد هیچ مرجعی پاسخگو نیست تصریح کرد: متاسفانه مردم در این زمینه اطلاعات کافی ندارند.

عرب‌نژاد با اشاره به اینکه زائرانی که تحت نظر دفاتر تحت دارای مجوز از حج و زیارت اقدام به سفر می‌کنند در مرحله اول فیش بانک ملی و فرم قرارداد در اختیار آنها قرار می‌گیرد عنوان کرد: در سفرهای آزادبر پول به حساب شخصی افراد واریز شده و زائران هیچ قراردادی ندارند.

وی با بیان اینکه هزینه سفر به عتبات با کاروان‌های آزادبر و رسمی تقریبا برابر است گفت: متاسفانه با تعطیلی سفرهای عمره و تعداد کم پروازهای عتبات بسیاری از دفاتر تحت نظارت حج و زیارت توان تامین هزینه‌های جاری خود را نداشته و جذب کاروان‌های آزادبر شدند.

مدیر حج و زیارت استان کرمان بیان کرد: با 30 دستگاه مرتبط در این حوزه در استان کرمان برای سفرهای عتبات عالیات در استان جلسه گذاشته‌ایم.

وی با اشاره به افزایش نرخ ارز و تاثیر ان در نرخ بلیط‌های هواپیما گفت: تدابیری اندیشیده شده تا از تاریخ دوازدهم خرداد ماه جاری که پروازهای ماه رمضان آغاز می‌شود این قیمت‌ها کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه به دنبال تقویت پروازهای عتبات در استان کرمان هستیم افزود: از نیمه خردادماه پروازهای عتبات تحت نظارت حج و زیارت در کرمان از یک سفر در هفته به دو سفر و با قیمت مناسب افزایش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/