کد خبر: 86595

گزارشی ازسال‌های دور از امکانات؛

بیمارستان سیدالشهداء شهرستان رودبارجنوب که ساخت آن حدود ۸سال بطول انجامید و پس از کش و قوس های فروان در دو مرحله به صورت نمایشی افتتاح شد امروز خود نیازمند درمان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از رودبار ما،  امروزه مقوله ی سلامت و بهداشت اجتماعی ، نیازی است که در نبودشان هیچ توجیهی ، منطقی به نظر نمی رسد لذا نهادینه کردن موضوع سلامت،امری است که باید به طور جدی به آن پرداخت. کسی که بیش از همگان ضامن سلامت جسم و روح

اجتماع است دولت است. (اصل 29 قانون اساسی،تامین دسترسی عادلانه به خدمات سلامت را از وظایف دولت برشمرده است )

بیمارستان سیدالشهداء شهرستان رودبارجنوب که ساخت آن حدود 8سال بطول انجامید و پس از کش و قوس های فروان در دو مرحله به صورت نمایشی افتتاح شد امروز خود نیازمند درمان است.

مردم این شهرستان محروم در جنوب کرمان که نزدیک بود از خبر افتتاح این بیمارستان ذوق مرگ شوند نمی دانستند که این بیمارستان تنها اورژانسی است که فقط نام بیمارستان را یدک می کشد.

بیماران رودباری برای یک جراحی ساده باید مسافت 60یا 88کیلومتری جیرفت یا کهنوج را طی کنند تا به یک پزشک جراح برسند و این درحالی است که مسئولان درمان جنوب کرمان هر روز بجای حل مشکلات درمانی مردم این منطقه محروم بدنبال بازیهای سیاسی خود هستند تا فرد مورد نظرشان را بر کسی ریاست بنشانند.

رفع معضلات این بیمارستان حتی با تلاش‌های مسوولان این شهرستان آنطور که باید ثمر بخش نبوده به طوری که گویی مشکلات بزرگ این بیمارستان خود را از دید آنها پنهان کرده است.

داشتن نیرو‌های انسانی در حد مراجعات درمانی، تجهیزات و امکانات مناسب از مهم‌ترین مواردی است که احداث بیمارستان بر مبنای آن پایه‌گذاری می‌شود و تنها وجود ساختمانی که نام بیمارستان را یدک می‌کشد، نمی‌تواند پناهگاه امنی برای ناخوشی‌های مردم باشد.

وقتی امکانات همان امکانات قبلی  است چرا راه دسترسی مردم به درمانگاه را دشوارتر کردید؟ چرا هزینه ای گزاف روی دست مردمی می گذارید که حتی کرایه ی 2000 تومانی آژانس برایشان سنگین است بخصوص برای کسانی که از روستاهای اطراف به درمانگاه مراجعه می کنند ؟

شهرستان رودبار جنوب با ۱۲۰ هزار نفر سکنه،یک شهر و ۴۰۰ روستا در فاصله ۳۳۰کیلومتری مرکز استان کرمان واقع شده است.

انتهای پیام/