کد خبر: 86597

معاون امور معدن و صنایع معدنی استان خبر داد؛

معاون امور معدن و صنایع معدنی ادره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت : ماده معدنی فروکروم ۶۰ سال استخراج و فروش آن به صورت خام انجام می‌شد اما در حال حاضر یک واحد فرآوری فرو کروم در منطقه ویژه تجاری رفسنجان با ظرفیت بیش از ۲۰۰ هزار تن راه اندازی شده است که به طور کامل استان را ار خام فروشی رها خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، احمد حسن زاده  معاون امور معدن و صنایع معدنی ادره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در گفتگو با  راه آرمان  گفت : کرمان بزرگترین استان معدنی در کشور است زیرا میزان ذخایر معدنی کشف شده رقمی نزدیک به  ۵٫۸ میلیارد تن می رسد  که شامل  انواع مواد معدنی چون ذغال سنگ ، سنگ آهن ، کرومیت ، مس ، فروکروم  و  طلا است.

احمد حسن زاده  ادامه داد : در حال حاضر سالانه بیش از ۶۰ میلیون تن مواد معدنی از معادن استان کرمان استخراج می‌کنیم که این امر سبب شده است که برای  ۲۲ هزار نفر در  سطح معادن کرمان اشتغال زایی ایجاد گردد.

معاون امور معدن و صنایع معدنی استان کرمان افزود : ذخایر معدنی  از مواردی هستند که بشر نقشی در تولید آنها ندارد و در دل زمین جزو موارد تجدید ناپذیر محسوب می شوند لذا ارتقاء سطح بهره‌وری در معادن استان از ارزش و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی در خصوص  ارتقاء سطح بهره وری در معادن گفت :  استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و دانش‌بنیان به منظوراستفاده حداکثری از مواد معدنی کم‌عیار و استحصال مواد نادر و کمیاب انجام شده است و البته در معادن استان به منظور جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی اقداماتی جهت احداث صنایع معدنی و تکمیل زنجیره تولید از استخراج تا محصول نهایی در حال اجراست.

حسن زاده  به تکمیل زنجیره شمش فولادی اشاره و تاکید کرد : زنجیره تولید شمش فولاد در استان کرمان به طور کامل انجام شده است لذا در خصوص زنجیره تولید صنایع بالادستی و پایین دستی مس در استان کرمان  با جدیت در حال پیگیری هستیم .

معاون امور معدن و صنایع معدنی ادره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان  خاطر نشان کرد : ماده معدنی فروکروم ۶۰ سال استخراج و فروش آن به صورت خام انجام می‌شد اما  در حال حاضر  یک واحد فرآوری فرو کروم در منطقه ویژه تجاری رفسنجان با ظرفیت بیش از ۲۰۰ هزار تن راه اندازی شده است که به طور کامل استان را ار خام فروشی رها خواهد کرد .

انتهای پیام/