کد خبر: 86608

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در استفاده از کالای ایرانی در بین مردم گفت: به دنبال سرنخ‌هایی از افرادی هستیم که به صورت سازماندهی شده اقدام به قاچاق کالا در استان می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، ابراهیم شهریاری امروز صبح در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان کرمان با اشاره به افزایش کشفیات کالای قاچاق در دو ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهارداشت: دشمن در این برهه حساس از زمان به دنبال آن است که به اقتصاد کشور ضربه بزند.

وی با اشاره تاکیدات رهبری و شعار سال که استفاده از تولید داخلی و حمایت از کالای ایرانی است گفت: ما باید با فرهنگ‌سازی مردم را به استفاده از کالای ایرانی تشویق کنیم.

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان با بیان اینکه اقدامات خوبی در استان در حال انجام است از کیفیت بالای محصولات تولید داخل خبر داد و افزود: در گلباف 230 خانه به تولید پوشاک مشغول هستند به طوری که ظرفیت پذیرش سفارشات آنها تا پایان سال به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با قاچاق کالا در استان گفت: به دنبال سرنخ‌هایی از افرادی هستیم که به صورت سازماندهی شده اقدام به قاچاق کالا در استان می‌کنند.

شهریاری با بیان اینکه فرهنگ‌سازی و تبیین اهمیت استفاده از کالای ایرانی در بین مردم و خانواده‌ها بسیار اهمیت دارد بیان کرد: ائمه جمعه در مقوله آگاهی بخشی به مردم به منظور استفاده از کالای ایرانی باید ورود پیدا کنند.

در این جلسه ارسلان میری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان از آمار بالای کالای قاچاق در استان کرمان خبر داد و گفت: از آنجا که استان کرمان در مسیر ورود و خروج قاچاق به داخل و خارج کشور قرار دارد و به واسطه موقعیت جغرافیایی استان میزان کالای قاچاق در این استان زیاد است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان بر اهمیت فرهنگسازی در جامعه تاکید کرد و افزود: باید بیش از پیش در زمینه فرهنگ‌سازی کار شود و مردم در این رابطه همراه و در کنار مسئولان باشند.

انتهای پیام/