کد خبر: 86619

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه ۶۵ درصد جمعیت مددجویای کمیته امداد سرپرست خانوار هستند گفت: کمیته امداد با ایجاد هفت هزار شغل در سال گذشته موفقیت‌های خوبی در مشاغل خرد و خانگی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، یحیی صادقی امروز ظهر در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه شهر کرمان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات نمازگزاران اظهارداشت: کشور از شرایط خاصی برخوردار است و اقشار محروم با مشکلات بیشتری روبه‌رو هستند.

وی با بیان اینکه 65 درصد جمعیت مددجویای کمیته امداد سرپرست خانوار هستند افزود: خدماتی از سوی کمیته امداد به این قشر داده می‌شود اما کافی نیست.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه خدمات کمیته امداد در قالب کمک هزینه تحصیلی، تامین جهیزیه، کمک هزینه برای درمان بیماری‌ها و سایر موارد داده می‌شود بیان کرد: در بعضی اوقات نان‌آور خانواده فوت کرده و زن خانواده به‌دنبال تامین معاش خانواده خود است که کار بسیار سختی برای یک زن است.

وی با بیان اینکه در این ایام ماه مبارک رمضان باید به فکر نیازمندان جامعه باشیم و هر کدام از ما مقداری از این درد جانکاه را از خانواده‌های نیازمند کم کنیم گفت: آسیب‌های اجتماعی بعضا درگیر این خانواده‌ها می‌شود و اگر به فکر نباشیم این آسیب‌ها دامنگیر جامعه و خودمان هم خواهد شد و نباید از کنار آنها بی‌تفاوت گذشت.

صادقی با اشاره به اینکه کمیته امداد به‌عنوان یک نهاد حمایتی بخشی از کار را می‌تواند انجام دهد اما نیازمند مشارکت مردم، خیرین و نیکوکاران هستیم تصریح کرد: سیاست کمیته امداد توانمندسازی و ایجاد شغل است که موفقیت‌های خوبی هم در مشاغل خرد و خانگی داشتیم.

وی با بیان اینکه نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان کمیته امداد که خودکفا شدند در کرمان در ماه رمضان برگزار شد افزود: ایجاد یک شغل در صنعت حدود یک میلیارد تومان نیاز دارد اما در مشاغل خرد و خانگی با حدود ده تا بیست میلیون تومان می‌شود ایجاد شغل کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه در سال 96، تعهد کمیته امداد چهار هزار شغل بود افزود: اما با اعتبار 120 میلیارد تومان و با کمک خیرین و تسهیلات بانکی بیش از هفت هزار شغل ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه امام حسن‌مجتبی(ع) که در ایام ولادت این امام بزرگوار قرار داریم دو بار تمام سرمایه زندگی خود را به محرومین داد و خدا هر بار سرمایه بیشتری به آن حضرت عطا کرد گفت: کمک به نیازمندان معامله با خدا است و برای یکبار هم شده بیاییم این معامله را انجام داده و آثار خیر آن را در زندگی خود ببینیم.

انتهای پیام/