کد خبر: 86620

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه فضای شهر رمضانی نیست و بعضا روزه‌خواری در شهر دیده می‌شود که شایسته جامعه اسلامی نیست گفت: مردم توطئه دشمن، آشوب‌ها و فتنه‌ها را فراموش نمی‌کنند چرا که عبور از بحران‌ها کار ساده‌ای نبود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی امروز ظهر در آئین نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی اظهارداشت: امام علی(ع)  فرموند تقوا در دنیا برای انسان سپر بلا و در آخرت تنها راهی است که انسان را وارد بهشت می‌کند.

وی در ادامه بحث هفته‌های گذشته در زمینه بازتاب گناهان در زندگی انسان گفت: اگر می‌خواهیم از دعا کردن در پیشگاه خداوند جواب بگیریم باید شرایط استحابت دعا را رعایت کرده و از گناه کردن دوری کنیم.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه خداوند در قرآن می‌فرماید افراد جهنمی باید مرتب مرگ بر خودش بگوید چرا که مجازات تمام شدنی نبوده و طولانی است افزود: چقدر در روز فکر می‌کنیم که خدا ما را از جهنم نجات بدهد.

وی با بیان این سوال که وقتی که در مسئولیت‌ها قرار داریم چند بار خدا را ناظر بر اعمال خود دانستیم گفت: دست‌اندازی به آبرو و حیثیت دیگران را چند بار برای خدا ترک کردیم؟

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه اگر از جهنم برائت داریم باید در دنیا از جهنم فراری باشیم بیان کرد: بایدهمه ما در روز عمل به خودمان بیاییم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در خطبه‌های دوم نماز با بیان اینکه یکی از مناسبت‌هایی که در پیش داریم شب‌های قدر در ماه رمضان است گفت: ماه رمضان ماه ویژه‌ای است و مردم و مسئولان باید توجه داشته باشند که فضای شهر رمضانی نیست و بعضا روزه‌خواری در شهر دیده می‌شود که شایسته جامعه اسلامی نیست.

وی با اشاره به اینکه از مسئولان می‌خواهیم و از مردم نیز که به این مسئله توجه داشته باشند افزود: شب قدر نیز در تمام ایام ماه رمضان بسیار اهمیت دارد و کتاب آسمانی خدا با نام قرآن کریم در این شب نازل شده است.

علیدادی‌سلیمانی خاطر نشان کرد: قرآن توسط فرشته‌ای که از همه اولاتر است بر پیغمبری که در بین انبیاء الهی از همه اولی‌تر است برای امتی که در بین همه امت‌ها گرانقدرتر است نازل شد و ما باید منزلت و جایگاه آن را بدانیم و کیفیت دعا در شب‌های قدر را بالا ببریم و بدانیم که سرنوشت ما در این شبها رقم می‌خورد.

وی با بیان اینکه در آستانه چهاردهم و پانزدهم خردادماه هستیم افزود: 15 خرداد سالروز آغاز نهضت انقلاب اسلامی با ویژگی مبارزه با استکبار و استعمار است.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در تاریخ ایران نهضت‌های زیادی ایجاد شد اما تعدادی مبارزه با استکبار و تعدادی هم در مبارزه با استعمار انجام شد بیان کرد: اما

امام راحل تجربه نهضت‌های اسلامی را به خدمت گرفت و مبارزه با استکبار و استعمار را با هم آغاز کرد.

وی با بیان اینکه در 14 خرداد هم وقتی امام عظیم‌الشان ما به رحمت خدا رفت و رحلت شد دشمنان فاتحه انقلاب را می‌خواندند گفت: اما امام راحل به خوبی انقلاب اسلامی را تعریف کرده بود.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) نهضت را به سلامت از همه پیچ‌ و خم‌های مسیر عبور داد و جمهوری اسلامی ایران را با قانون اساسی تثبیت کرد افزود: امام خمینی(ره) توانست در دنیایی که علیه دین و دیانت اقدام می‌کنند انقلاب را به سرانجام برساند.

وی با بیان اینکه دم مسیحایی امام خمینی(ره) توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد خاطرنشان کرد: بعد از امام خمینی(ره) هم عالمی که از مکتب امام درس گرفته بود ادامه نهضت امام را به دست گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه شوک خلاء امام فوق‌العاده سخت بود تصریح کرد: مقام معظم رهبری در این شرایط کشور را در دست گرفت و در آن زمان دشمن هشت سال در جنگ تحمیلی زیرساخت‌های کشور را تخریب کرده بود و کشور به‌شدت نیاز به بازسازی داشت.

وی با بیان اینکه دشمن در یک جنگ فرهنگی تمام عیار قصد نابودی کشور و نظام اسلامی را داشت افزود: در این شرایط کار بسیار سخت بود و عبور از این بحران یک معجزه الهی بود که با رهبری هوشمندانه به خیر گذشت.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه مردم آشوب‌ها و فتنه‌های سال 78 و 88 را فراموش نمی‌کنند گفت: عبور از این فتنه‌ها کار ساده‌ای نبود چرا که بخشی از توطئه‌هایی که دشمن از بیرون طراحی می‌کرد را بعضی‌ها در داخل اجرا می‌کردند.

وی با بیان اینکه در مجلس ششم نمایندگان درخواست داشتتد که تسلیم آمریکا شویم اما از این توطئه هم عبور کردیم افزود: ما تا امروز هیچ آثار مثبتی از اروپائی‌ها ندیدیم و توقع داریم دولت، مجلس و دستگاه قضا پشت سر رهبری باشند و توطئه دشمن را خنثی کنند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه حضرت امیرالمومنین(ع) عدالت را به معنای واقعی اجرا کرد و امروز ما هم از دولتمردان می‌خواهیم که عدالت علی را ببینند بیان کرد: زمانی که حضرت علی(ع) به شهادت رسید معاویه که دشمن امام علی بود گفت افسوس که دیگر زنی در عالم فردی مانند علی را به دنیا نخواهد آورد.

وی با بیان اینکه دنیا در نگاه حضرت علی(ع) خیلی کم‌ارزش‌تر از آب دهان یک بزغاله بود خاطر نشان کرد: امام علی(ع) در بحث عدالت آنقدر با جدیت با مدیران حکومتی صحبت می‌کرد که وقتی گزارشی از فرمانداری می‌رسید حضرت می‌فرمود تو هم خدا را ناراحت کردی و هم حق امام حکومت را ادا نکردی و اگر واقعا اینگونه باشد تو از چشم من افتادی.

علیدادی‌سلیمانی از خدمات رزم‌حسینی استاندار سابق کرمان تجلیل کرد و گفت: وی فردی پاکدست، برنامه محور و عملگرا بود و امیدواریم دولت به فردی مناسب برسد و فردی را جایگزین کند تا فعالیت‌های توسعه‌ای در استان کرمان متوقف نشود.

انتهای پیام/