کد خبر: 86625

سفیر پروژه نماد در وزارت آموزش و پرورش گفت: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با اجرای طرح نماد(نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) در نقاط محروم استان و غربالگری دانش آموزان، در کشور پیشگام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، دریجانی پس از بازدید از روند اجرای طرح نماد و در جلسه جمع بندی، گفت: از نقاط قوت اجرای این طرح در استان کرمان این است که با صداقت کامل و براساس نقشه خطرپذیری استان، مدارسی انتخاب شده اند که در راستای اهداف آرمانی طرح می باشند.

وی با اشاره به اینکه جامعه هدفی که در استان کرمان تحت پوشش غربالگری قرار گرفته کامل است و 12 مدرسه تمام و کمال و با اطلاعات صحیح آماده شده اند، افزود: در زمینه غربالگری نیز کرمان یک قدم از کشور جلوتر بوده است که این مساله راه را برای اهداف آتی هموارتر می کند.

محبوبه میرزابیگی مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان نیز گفت: یکی از اهداف نماد تمرکز بر روی نقاط آسیب دیده است به همین جهت ما برای اجرای طرح مدارسی را انتخاب کرده ایم که فاقد امکانات زیرساختی مناسب بوده و آسیب های اجتماعی در این مدارس بیشتر وجود دارد.

این مقام قضائی تصریح کرد: تلاش زیادی از جانب همکاران معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان و آموزش و پرورش صورت گرفت و به دنبال آن مدارس آسیب پذیر در مناطق شرقی استان انتخاب شدند، که این موضوع مورد تاکید رییس کل دادگستری استان کرمان هم بوده است.

مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان افزود: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان بدون کم و کاست برنامه های نماد را اجرا کرده است چراکه تمرکز بر اجرای طرح با بهترین کیفیت بوده و البته از دیگر نقاط قوت این طرح می توان به همدلی و همراهی مناسب دستگاه های عضو سند ائتلاف ملی نماد اشاره کرد.

میرزابیگی با اشاره به وضعیت مناسب غربالگری در استان کرمان اظهار داشت: در حال حاضر غربالگری دانش آموزان و شناسایی افراد در معرض خطر و آسیب، به صورت کامل در مدارس منتخب طرح نماد انجام گرفته است و با تبادل نظر و همراهی ادارات متولی آماده ارائه خدمات حمایتی هستیم.

یادآوری می شود: طرح ملی نماد در 12 مدرسه استان به صورت آزمایشی اجرا شد که در فاز نخست این طرح، کلیه اطلاعات دانش آموزان ثبت و همزمان به والدین و معلمان مدارس آموزش های ارتقایی جهت مداخله موثر و بهنگام داده شد و در مرحله نهایی نیز بسته های حمایتی شامل خدمات مشاوره ای، روان شناسی، مادی، اقتصادی، فرهنگی و... با توجه به نوع اطلاعات بدست آمده به دانش آموزان ارائه خواهد شد.

گفتنی است: این طرح در سال جدید با گسترش خدمات و اضافه نمودن مدارس در معرض خطر در برخی شهرهای دیگر استان ادامه خواهد داشت.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/