کد خبر: 86643

حجت‌الاسلام جوشقانیان:

دبیر شبکه ملی وارثون با بیان اینکه کوتاهی بعضی از مسئولان دلیل ناکارآمدی نظام اسلامی نیست گفت: خلاف رفتار شاخص‌های رهبری به بیراهه رفتن است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حجت‌الاسلام حسین جوشقانیان در مراسم بزرگداشت قیام 15 خرداد در کرمان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان در جوار قبور شهدای گمنام برگزار شد با تسلیت ایام شهادت امام علی(ع) و امام خمینی(ره) اظهارداشت: امام شاگرد مکتب ائمه اطهار(س) بود.

وی با بیان اینکه امام در مکتب قرآن و عترت تربیت شده بود و یک عارف و فیلسوف و سیاستمدار متشرع بود گفت: بعد از عصر ائمه اطهار(س) امام در میان عالمان و مجاهدان دارای جایگاه و منزلت خاص بود.

دبیر شبکه ملی وارثون بیان کرد: روزی که رژیم منحوس پهلوی با دیکتاتوری و استبداد کامل پیگیر اجرا کردن دستورات مستکبرین عالم در کشور بود، امام فرمود این حرکت شما مانند کوبیدن مشت در درفش است.

وی با اشاره به اینکه امام اصل شجره خبیصه پهلوی را برای همه روشن کرد افزود: امام(ره) کوه توحید بود و غیر خدا در نگاه امام ذلیل و پست بود.

جوشقانیان با بیان اینکه امپراطوری‌های بزرگ دنیا در نگاه امام اندازه یک پشه ارزش نداشت خاطرنشان کرد: با این نگاه الهی بود که گفت آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی یادآور شد: وقتی آمدند امام را برای تبعید و زندان ببرند امام گفت من کاملا آماده‌ام، اما ماموری که امام را می‌برد گفته است که ما می‌ترسیدیم و انگار امام ما را به زندانی می‌برد.

دبیر شبکه ملی جهاد و شهادت با بیان اینکه ثمره این تفکر امام امروز شهید حججی‌ها را به‌وجود می‌آورد گفت: نگاه شهید حججی هنگام اسارت یادآور اسارت امام در زمان پهلوی بود و در نگاه نیروی داعشی ترس وجود داشت.

وی با اشاره به اینکه امام را به ترکیه، عراق و پاریس تبعید کردند تا نهضت امام خاموش شود اما نشد افزود: در صدر اسلام هم همینگونه بود، دشمنان زیادی خواستند نور علی را خاموش کنند اما امروز بزرگترین فضیلت‌ها از حضرت علی(ع) توسط دشمنان آن حضرت بیان شده و نام علی گم نشده است.

جوشقانیان با بیان اینکه امروز هم خلف صالح امام دنباله رو راه امام است و با تبیین آرمان‌های انقلاب برای عالم، دشمنان را به زانو در آورده است تصریح کرد: امام فروپاشی نظام سلطه در همه عالم را هدف داشت و فروپاشی حکومت پهلوی هدف کوچکی بود.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن در هر توطئه‌ای که وارد شده با شکست روبه‌رو شده است و از همین عصبانی است گفت: چهل هزار مستشار آمریکائی در کشور ما وجود داشت و از ما حق توحش می‌گرفتند و منابع ایران را غارت می‌کردند معلوم است عصبانی می‌شوند.

دبیر شبکه ملی وارثون با بیان اینکه امروز به جایی رسیدیم که قدرت اول منطقه‌ای در موشک هستیم و به فرموده رهبر یکی بزنند ده تا می‌خورند افزود: کوتاهی بعضی از مسئولان، دلیل ناکارآمدی نظام اسلامی نیست و این کوتاهی را باید پای عملکرد خود مسئول نوشت و قطعا مردم آنها را کنار خواهند گذاشت.

وی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی و فرهنگی وجود دارد و این شکاف‌ها از نواحی است که ما حرف ولی‌فقیه را گوش نکردیم اظهارداشت: در تاریخ انقلاب هر جا گوش به فرمان ولی‌فقیه بودیم پیروز شدیم و هر جا گوش نکردیم با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شدیم.

جوشقانیان با بیان اینکه زخم‌ها و شکاف‌های اقتصادی از همین گوش نکردن به حرف ولی است گفت: رهبر نقشه راه را تعیین کردند اما گوش نکردند و باید بر اساس شاخصه‌هایی که ولی تعیین می‌کند حرکت کرد و غیر از این به بیراهه رفتن است.

به گزارش تسنیم مراسم بزرگداشت قیام 15 خرداد در کرمان با برنامه‌های متنوع فرهنگی مذهبی و مداحی مداح اهل‌بیت(ع) علی کدخدایی همراه بود.

انتهای پیام/