کد خبر: 86654

سرلشکر رحیم‌صفوی:

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه پول دلارهای نفتی عربستان جواب نداد گفت: اتفاقات اخیر نشان داد که سرزمین‌های اشغالی دیگر برای اسرائیل امن نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم‌صفوی امروز صبح در سخنرانی پایانی مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان با سلام و درود بر رسول خدا(ص) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهارداشت: امروز مردم ایران با احیای شب قدر و با دهان روزه در پاسخ به ندای ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای به صحنه آمدند.

وی با اشاره به اینکه خدا را شاکرم که در جمع مردم کرمان و در جمع همرزمانم در کرمان حضور یافتم افزود: سلام مقام معظم رهبری را به تک تک شما راهپیمایان کرمانی جوانان، زنان و مردان هوشمند استان کرمان می‌رسانم.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه راهبرد حق بازگشت، اتحاد مسلمین و ادامه جهاد مسلحانه تنها راه آزادی قدس شریف و رهایی مردم مظلوم فلسطین است گفت: امام خمینی(ره) با نامگذاری روز جهانی قدس توطئه آمریکایی و صهیونیستی توطئه غصب فلسطین را با شکست روبه‌رو کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز مسئله قدس به مسئله اول جهانی تبدیل شده و از شمال آمریکا تا شرق آسیا رهبری امامین انقلاب و مردم انقلابی ایران را قبول دارند و دامنه نفوذ جمهوری اسلامی گسترده شده است عنوان کرد: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس ظهور و بروز یک همبستگی در دفاع از مردم فلسطین است.

سرلشکر رحیم‌صفوی با بیان اینکه نتایج این راهپیمایی در هر سال شکست رژیم صهیونیستی است و هر سال آثار این شکست بیشتر مشاهده می‌شود، گفت: شکست‌های پی در پی آمریکائی‌ها و رژیم صهیونیستی و پاسخ قاطعانه گردان‌های انقلابی در هفته‌های گذشته نشان داد که سرزمین‌های اشغالی برای اسرائیل یک محیط امن نیست.

وی با اشاره به اینکه پیروزی نهایی برای مسلمین و فلسطینیان نزدیک است و خداوند در قرآن فرموده که پیروزی از آن اسلام است بیان کرد: روزهای گذشته شلیک ده‌ها موشک توسط رزمندگان اسلامی از غزه به مناطق اشغال شده ضعف گنبد آهنین اسرائیل را نشان داد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: اگر چه اسرائیل تعدادی از مردم و کودکان بی دفاع فلسطینی را کشت و زخمی کرد اما نتوانست جلوی راهپیمایی مردم در سراسر جهان را بگیرد.

وی با بیان اینکه مردم به یاد دارند که چگونه جوانان بسیجی دشمن بعثی را از خاک ایران اسلامی بیرون کردند افزود: اگر چه این اقدام به همت بیش از 6 هزار و 500 شهید از استان کرمان و شهدای دیگر نقاط کشور این کار انجام شد اما امروز به برکت خون شهدا عزت و امنیت در کشور برقرار است.

سرلشکر رحیم‌صفوی با اشاره به اینکه مسیر ملت ایران در دفاع مقدس تجربه جبهه مقاومت اسلامی در سراسر دنیا شده است گفت: تفاوت‌های راهپیمایی امسال روز جهانی قدس با دیگر سال‌ها در چند مطلب است.

وی با بیان اینکه نخستین مسئله اینکه جریان‌های تکفیری دست‌ساز آمریکا و اسرائیل شکست خوردند و آنها را برای فراموشی قضییه فلسطین را راه‌اندازی کردند بیان کرد: پیروزی بزرگ سیاسی مقاومت اسلامی در لبنان که بیش از نیمی از کرسی‌های مجلس لبنان را به دست آوردند دومین موضوعی است که باید به آن توجه داشت که پول دلارهای نفتی عربستان جواب نداد.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه آشکارا شدن هم‌دستی حکام عربستان سعودی با اسرائیل بر همه معلوم و مشخص شده است گفت: حضور یک رئیس جمهور کاملا صهیونیستی در راس دولت آمریکا نشان از سرسپردگی آمریکا است که اهداف صهیونیسم را دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه ترامپ تشدید فشارها علیه جریان مقاومت را اعلام کرد اما نتوانسته نتیجه لازم را بگیرد و روزبه‌روز بر جریان مقاومت اضافه می‌شود افزود: دو تصمیم بسیار خطرناک رئیس جمهور آمریکا اتخاذ کرده که یکی انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس با توجه به تمام عهدنامه‌های بین‌المللی بوده است.

سرلشکر رحیم‌صفوی با اشاره به اینکه دومین تصمیم که هنوز اجرایی نشده است طرحی جدید به‌عنوان معامله قرن به‌منظور پایان بخشیدن به مسئله فلسطین است بیان کرد: آمریکا می‌خواهد تمام بیت‌المقدس را به اسرائیل واگذار کند و این واگذاری را به اسرائیل وعده داده است.

وی با بیان اینکه شرط ترامپ بابت این همکاری برچیده شدن نهاد مقاومت است گفت: خیانت بزرگ سعودی‌ها در این مسئله مشهود است و حکام سعودی بزرگترین خیانت را به آرمان‌های مسلمین کردند و در تاریخ ثبت خواهد شد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه این سعودی‌ها هستند که مسیر معامله قرن را پیش پای آمریکا قرار دادند تصریح کرد: آل‌سعود همان آل‌یهود است.

وی با بیان اینکه راهبرد جدید مقاومت اسلامی تحت عنوان حق بازگشت که از روز زمین هر سال سی‌ام ماه مارس برگزار می‌شود گفت: انتفاضه جدید از منطقه غزه برای درهم شکستن محاصره غزه برای عبور از دیوار و فنس الکترونیکی آغاز شده و به‌شدت ارتش صهیونیستی را منفعل کرد.

سرلشکر رحیم‌صفوی با اشاره به اینکه ادامه این انتفاضه طی دو ماه و هشت روزی که از آن می‌گذرد باعث شد که صهیونیسم دست به بمباران مردم فلسطین بزند که بیش از 130 نفر در این بمباران‌ها کشته شدند افزود: تاکید بر مطرح نمودن حق بازگشت که مطابق تمام قوانین و حقوق بین‌المللی است در برنامه جریان مقاومت است.

وی با بیان اینکه پیگیری بین‌المللی شکستن محاصره غزه دستآورد این انتفاضه جدید است گفت: از دیدگاه ما مسلمانان بشارت‌های آیات قرآنی و روایات رسول خدا به‌عنوان یک اعتقاد این است که ظالمان صهیونیستی شکست خواهند کرد.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه در آیات چهارم و پنجم سوره اسرار آمده که ما به بنی‌اسرائیل خطاب کردیم که گروهی از رزمندگان پیکارجوی خود را بر ضد شما می‌فرستیم و شما را شکست خواهیم داد بیان کرد: امام خمینی(ره) فرمود اسرائیل از صفحه روزگار باید حذف شود و مسیر مبارزه را امام(ره) روشن کرده است.

وی با بیان اینکه اگر شهدای دفاع مقدس راه کربلا را باز کردند شهدای مدافع حرم نیز راه قدس را باز خواهند کرد افزود: امام خامنه‌ای نیز همان راه امام راحل را دنبال می‌کنند و فرمودند اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید.

سرلشکر رحیم‌صفوی با اشاره به اینکه رشد جمعیت کنونی فلسطینیان داخل سرزمین‌های اشغالی بیشتر از جمعیت یهودیان است و به‌زودی این جمعیت غلبه خواهد کرد گفت: امسال کل جمعیت داخل سرزمین اشغالی حدود یازده میلیون نفر هستند که 6 میلیون آنها مهاجر هستند.

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها هیچگاه موفق به ایجاد یک ملت نشدند اگر چه دولت‌سازی کردند افزود: جمعیت عرب فلسطین کرانه باختری و نوار غزه که تابعیت اسرائیل را پذیرفتند بیش از 5 میلیون نفر است و نکته اصلی رشد جمعیت عرب‌های مسلمان بسیار بیشتر از یهودی‌های صهیونیست است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه جمعیت مسلمانان در جهان بسیار زیاد است که اکثر این ملت‌ها ضد ظلم و استکبار هستند افزود: کل سرزمین‌های اشغالی به یک سوم استان کرمان نمی‌رسد که نیمی از آن هم صحرا است.

وی با بیان اینکه علت موجودیت صهیونیست‌ها دو اصل است عنوان کرد: اول مظلوم‌نمایی یهودی‌هاست که افکار مردم اروپا را تحت تاثیر قرار دادند و دوم ادعای تنها دولت دموکراسی واقعی را دارند که در خاورمیانه تشکیل دادند.

سرلشکر رحیم‌صفوی با اشاره به اینکه همین راهبرد آنها باعث شکست صهیونیست‌ها شده و امروز مظلومیت مردم فلسطین در جهان برای همه مشهود است گفت: راهبردی که آزادی بخش فلسطین خواهد بود اتحاد مسلمین و ادامه جهاد مسلحانه است.

وی با بیان اینکه تقویت گروه‌های جهادی به‌ویژه در منطقه کرانه باختری باید با کمک ملت‌های اسلامی انجام شود افزود: استفاده از ظرفیت دیپلماسی 57 کشور اسلامی برای برگرداندن مردم فلسطین به سرزمین‌های خودشان یکی دیگر از راهبردهای مهم است.

انتهای پیام/