کد خبر: 86655

رئیس کمیسیون اموزش مجلس شورای اسلامی روز قدس را نه بزرگ به همه سیاستمداران، سیاست‌بازان و نوکران آمریکا در منطقه عنوان کرد و گفت: امنیت اسرائیل مهمترین مسئله آمریکا در برجام و مسائل منطقه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان با بیان اینکه باید ابعاد مختلف اشغال فلسطین مرود تجزیه و تحلیل قرار گیرد تا دلایل و اهمیت حضور در این روز مشخص شود اظهار داشت: امام خمینی(ره) ایده‌پرداز روز قدس بود و به درستی درستی عمق جریان استکباری را از همان ابتدای قیام و نهضت خود تشخیص داد.

وی با بیان اینکه معمار کبیر انقلاب اسلامی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و همه مظلومان عالم روز قدس را برای مقابله با همه جریانات زور و زر و تزویر در جهان قرارداد افزود: امروز شاهدیم که در تمام کشورهای آزادیخواه و عدالت‌طلب جهان و حتی در برخی از کشورهای اروپایی مردم از اسرائیل اعلام برائت می‌کنند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز در دنیا شاهدیم که هر جا و در هر نقطه حرکتی علیه اسرائیل انجام می‌شود آمریکا بلافاصله مقابله می‌کند گفت: در مذاکرات برجام همگی شاهد بودیم که آمریکا مرتبا مسئله امنیت رژیم غاصب صهیونیستی را مطرح می‌کرد.

وی با بیان اینکه این مسئله نشان از آن دارد که جریان صهیونیستی و استکباری با هم بوده و جدای از هم نیستند خاطر نشان کرد: همه ما به خوبی می‌دانیم که آمریکا بری رسیدن به اهداف خود در غرب آسیا به چه جنایاتی که دست نزده است.

زاهدی با اشاره به تشکیل و حمایت از گروه‌های تروریستی و تکفیری در این منطقه چون القاعده و داعش گفت: همه این حرکت‌ها به نام اسلام و به نوعی اسلام بر علیه اسلام و حقیقت آن ایجاد تفرقه در میان امت‌های اسلامی بود.

وی با بیان اینکه ایجاد تفرقه در میان امت‌های اسلامی موجب خسارات سنگین و زیاد مادی و معنوی برای دولت‌های اسلامی در جنگ و دفاع از سرزمین‌هایشان شده است گفت: این هزینه‌ها می‌توانست صرف پیشرفت و توسعه این کشورها شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نگاه ترامپ به کشورهای عربی منطقه که آنها را مانند یک گاو شیرده می‌بینند که باید حداکثر استفاده از از آنها ببرد افزود: روز قدس نه بزرگ به همه سیاستمداران، سیاست‌بازان و نوکران آمریکا در منطقه است.

انتهای پیام/