کد خبر: 86656

امام جمعه کرمان:

امام جمعه کرمان با بیان اینکه دشمن در صدد است که فشار اقتصادی بر کشور و مردم ایجاد کند و تحریم را در برنامه خود گذاشته است گفت: چهره پشت‌پرده برخی حکام عربی در حمایت از صهیونیست روزبه‌روزآشکارتر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر،  حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در آئین نماز جمعه ظهر امروز در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان با توصیه نمازگزاران به رعایت هر چه بیشتر تقوای الهی در همه عرصه‌های زندگی اظهارداشت: امام علی(ع) فرمود تقوا دژ محکمی برای کسانی است که به آن پناه ببرند.

وی با بیان اینکه خداشناسی، خداترسی و خداجویی را در تمام مراحل زندگی در دستور کار خود قرار دهید افزود: پیام اصلی ماه رمضان نیز همین رفتن به سمت تقوای بیشتر است.

امام جمعه کرمان در ادامه بحث هفته‌های گذشته پیرامون شرایط استجابت دعا گفت: گناهان و معصیت‌هایی که انجام می‌دهید جلوی استجابت دعا را می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن کریم در بیان دو صفت بهشتیان می‌فرماید بهشتیان فکر، هدف، دعوت و فرهنگشان به سوی حق و خدا است افزود: تمام اندیشه و افکار آنها متوجه خدا است و فرهنگ آنها خدامحوری است.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه یکی از مثال‌هایی که در مورد حق و باطل در قرآن است این است که خداوند وقتی از آسمان آبی می‌فرستد و باران می‌بارد در نهرها و گودال‌ها همه به اندازه ظرفیت خود از این آب بهره می‌برند گفت: معمولا حق ویژگی‌هایی دارد که یکی از ویژگی‌های حق پرمحتوایی و کم سروصدایی است.

وی با اشاره به اینکه جبهه حق همیشه سنگین و سودمند است و جبهه باطل کاملا بی‌محتوا و توخالی است بیان کرد: تا درستی نباشد نادرستی بر کرسی نمی‌نشیند و تا حق نباشد باطل راه پیدا نمی‌کند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه دروغ زمانی ایجاد می‌شود که راست وجود داشته باشد و مردم می‌خواهند راست بشنوند اما شیادانی با دروغ مردم را فریب می‌دهند افزود: مدد جبهه باطل از جبهه حق است و لذا وقتی آب حرکت می‌کند بعد از اینکه به جایی برخورد می‌کند کف ایجاد می‌کند و کف همان باطل است که جلوی زلالی را می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه صفت دوم بهشتیان در عمل است و همانگونه که جریان حق به‌دنبال آن است که از همه امکانات برای تحقق عدالت ایجاد کند جبهه باطل هم همین کار را می‌کند خاطر نشان کرد: در جنگ جمل طلحه‌ها و زبیرها امر را بر مردم آن زمان مشتبه کرده بودند اما در عمل با حق فاصله دارند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه یکی از اصول‌ مهم حکومت علوی این است که از هر کار پنهانی که از آشکار شدن آن خوف داری انجام ندهید گفت: مسئولین حکومت اسلامی از آنچه که اکراه دارند در بلندگوها بگویند چرا انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه کاری را انجام بدهید که وقتی خبرنگار از شما سوال کرد عذرخواهی نکنید بیان کرد: امام علی(ع) فرمود در دوران قدرت خشم و غیض خود را پایین بیاورید و به هنگام قدرت اهل بخشش باشید در حکومت با مردم مدارا کن تا آینده و عاقبت خوبی داشته باشید و این حکومت بهشتیان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه امام علی(ع) فرمود باید نماز و به‌ویژه نماز جمعه را در دستور کار خود قرار دهید افزود: نمی‌شود که مسئول حکومت اسلامی باشید اما در نماز جمعه شرکت نکنید.

وی با اشاره به اینکه چرا برنامه‌های موازی با نماز جمعه برنامه‌ریزی می‌کنید و عدم شرکت در نماز جمعه برای مسئول حکومت اسلامی قابل قبول نیست گفت: مسئول جامعه اسلامی باید اهل توبه و استغفار باشد و مرتب خود را مواظبت کند تا عهدهای الهی نقض نشود و توصیه کرد که نامه‌های امام علی(ع) به فرمانداران و مسئولان حکومت اسلامی را بخوانید و درس بگیرید.

علیدادی‌سلیمانی در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با تسلیت سالروز ارتحال علامه مجلسی و شهادت آیت‌الله سعیدی گفت: آیت‌الله سعیدی در دوران مبارزه با ظلم و ستم به شهادت رسید.

وی از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس تشکر کرده و افزود: روز قدس، روز دفاع از مظلومیت و به تعبیر امام روز اسلام است و رژیم جعلی اسرائیل توسط استکبار جهانی در پیکر اسلام کاشته شد تا اهداف شوم خود را علیه اسلام دنبال کند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه صهیونیست بخشی از یهود است که بخشی تندرو و نژادپرست از جامعه یهودیت است بیان کرد: این غده سرطانی تا محو نشود اسلام آرامش نخواهد داشت و این یک حقیقت است.

وی با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها آرامش را از جهان اسلام گرفته و در مقاطع مختلف طغیان‌هایی کرده است و در حدود 70 سال قبل کشتار وحشیانه مسلمانان را در دستور کار خود قرار دادند گفت: صهیونیست‌ها کودک‌کشی را ادامه می‌دهند و از این کار ابایی ندارند و با همین جنایات بخشی از خاک فلسطین را اشغال کردند.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه سال شکست اسرائیل سال 2000 بود که به دست جریان مقاومت با محوریت حزب‌الله انجام شد خاطر نشان کرد: در این هفت دهه در هر هشت سالی یک جنگ را علیه مسلمانان راه انداختند و هر چه جلوتر می‌رویم چهره پشت‌پرده برخی حکام عربی نیز در حمایت از صهیونیست آشکار می‌شود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در حرم امام گفت: امام خامنه‌ای مطالب بسیار مهمی در خنثی کردن توطئه‌های دشمن مطرح کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه دشمن در صدد است که فشار اقتصادی بر کشور و مردم ایجاد کند و تحریم را در برنامه خود گذاشته است تصریح کرد: دشمن با فشارهای روانی تلاش می‌کند تا ما را تحقیر و از مواضع خود پایین بیاورد.

وی با اشاره به اینکه بحث بعدی مسئله هسته‌ای است بیان کرد: دشمن سال‌ها گفت که شما انرژی هسته‌ای برای چه می‌خواهید ما خودمان به شما می‌دهیم، اما چه کردند؟

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه در ملی شدن صنعت نفت هم همین را می‌گفتند و فقط جای انگلیس و آمریکا عوض شده است گفت: آن روز آمریکا پشت صحنه انگلیس را حمایت می‌کرد و امروز انگلیس با آمریکا بسته و در پشت صحنه آمریکا را حمایت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بحث موشکی غرور ملی ما است و آنها می‌خواهند حیثیت ما را خدشه‌دار کنند و ایران از پیشرفت موشکی خود کوتاه نخواهد آمد عنوان کرد: دشمنان انواع و اقسام سلاح‌های جهنمی را دارند آنگاه در بحث موشکی از ما ایراد می‌گیرند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه دشمن دنبال آن است که جریانات صنفی را به آشوب تبدیل کند افزود: مسئولان باید هوشیار باشند که با حل کردن مسائل اقتصادی، این مسائل به مسائل اجتماعی و آشوب نینجامد.

انتهای پیام/