کد خبر: 86660

شیخی در گفتگو با کرمان خبر؛

کارشناس مسائل سیاسی گفت: متاسفانه برخی نمایندگان بی سواد مجلس اظهار داشتند ایران با سایر کشورها تفاوتی ندارد و باید به fatf ورود پیدا کنند این افراد هنوز بعد از گذشت 40 سال از انقلاب متوجه نشده اند که ما در مرکز حملات دشمن قرار داریم این افراد قبل از نماینده شدن باید آموزش های امنیتی و مکتبی ببینند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، عبدالمجید شیخی، کارشناس مسائل اقتصادی گفت:fatf گروه ویژه اقدام مالی است که در واقع یک توافق نامه موسسه بین المللی متشکل از 5 کشور است که عمدتا به بهانه جلوگیری از پول شویی عمل می کند.

وی عنوان کرد: البته می دانیم که اقتصاد کشورهای غربی بر پول شویی بنا شده و هدف این توافق نامه تنها مانع تراشی برای کشورهایی است که سیاست های آن ها همسو با سیاست های استکباری و استعماری آن ها نیست .

شیخی توضیح داد: در ایران قانونی تحت عنوان مبارزه با پول شویی وجود دارد که تا به امروز به آن عمل می شده و مشکلی با این قانون نداشتیم منتهی نهاد fatf به دلیل اینکه ادامه دهنده سیاست های استکبار جهانی است به جمهوری اسلامی ایران فشار آورده و خواهان پذیرش کلیه شرایط این نهاد در ایران شده است.

fatf لاحیه ای شرم آور تر از کاپیتالسیون/ نمایندگان هوشیار باشند

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: لایحه ای که از سوی وزارت اقتصاد و دارایی به مجلس پیشنهاد شده در واقع تماما اهداف fatf را پوشش می دهد  اگر بخواهیم آن را توصیف کنیم در واقع می توان گفت لایحه ای به مراتب بدتر از کاپیتالاسیون است و ایران را به زیر چتر استکبار برد.

وی افزود:  در این لایحه در واقع مواردی ذکر شده که نشان دهنده این است که fatf با به کار گیری راه های مختلف به دنبال این است که بتواند جایگزین مستحکمی برای تحریم همه جانبه ایران در سطح بین المللی ایجاد کند .

شیخی اذعان داشت: این لایحه ای که در وزارت اقتصاد و دارایی تدوین شده در واقع یک لایحه خائنانه است و نمایندگانی که این لایحه را تصویب کنند خائن بوده و باید به دستگاه قضایی معرفی شوند.

این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: یکی از بندهای این لایحه عدم کمک رسانی به تروریست است از آن جایی که از دیدگاه غربی ها حزب الله،حماس،حشدالشعبی و نیروهای مقاومت  تروریست خوانده می شوند و در نظر ما نیروهای مقاومت محسوب می شوند لذا برای ما قابل قبول نیست.

وی تشریح کرد: از موارد دیگر این لایحه می توان به تشکیل fau در وزارت اقتصاد اشاره کرد و به این مرکز اطلاعات مالی اختیاراتی داده شده که تسلط بر نهاد های امنیتی کشور دارد بدین معنا که نهاد های امنیتی کشور را موطف می کند که هر اطلاعاتی که fauنیاز داشت در اختیار آن قرار  گیرد و هر زمانی که fatf خواستار این اطلاعات بود به راحتی می تواند در اختیار کشورهای عضو از قبیل اسرائیل ، عربستان سعودی،آلمان،انگلیس و فرانسه قرار داد.

شیخی ادامه داد: تشکیل fau در وزارت اقتصاد درست نیست و باید در وزارت اطلاعات این نهاد تشکیل شود و اشراف اطلاعاتی و امنیتی در آن پیدا می شد چر اکه به اشتراک گذاشتن اطلاعات یک کشور امنیت آن کشور را مخدوش می کند.

این کارشناس مسائل سیاسی ابراز کرد: متاسفانه برخی نمایندگان بی سواد مجلس اظهار داشتند ایران با سایر کشورها تفاوتی ندارد و باید به fatf ورود پیدا کنند این افراد هنوز بعد از گذشت 40 سال از انقلاب متوجه نشده اند که ما در مرکز حملات دشمن قرار داریم این افراد قبل از نماینده شدن باید آموزش های امنیتی و مکتبی ببینند.

وی اظهار داشت: متاسفانه این دولت بدون در نظر گرفتن سیاست ها و منافع کشور تنها به دنبال سیاست های خائنانه و سازش پذیر خود هستند قراردادهای برجام، 2030،  upov (کنوانسیون حمایت از ارقام جدید گیاهی) از این دست می باشند.

شیخی در خاتمه یادآور شد: اخیرا مقامات اروپایی اعلام کردند در صورتی اروپا به برجام پایبند می ماند که ایران به fatf ورود پیدا کند و این امر نشان دهنده تثبیت تحریم ها با روشی جدید توسط کشورهای اروپایی می باشد در واقع آن ها به دنبال قانون مند کردن تحریم ها توسط fatfمی باشند.

حال با توجه به آنچه که بیان شد می توان استنباط کرد ورود به fatf همچون سایر توافقات دولت تدبیر و امید نه تنها برای کشور ما سودمند نیست بلکه تبعاتی جبران ناپذیر به همراه خواهد داشت امیدواریم نمایندگان مجلس این بار هوشمندانه عمل کرده و فارغ از گرایشات سیاسی به صلاح کشور عمل کرده و این لایحه را ملغی کنند.

انتهای پیام/