کد خبر: 86684

محمد قوام؛

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: مردم ایران فراموش نمی کنند که چگونه اقای جهانگیری از واردات کالا توسط دختر وزیر دفاع کرد در صورتی که می توان با تکیه بر توان ملی و اقتصاد مقاومتی شرایط اقتصادی بهتری در کشور فراهم کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، محمد قوام کارشناس مسائل اقتصادی در ارتباط با وضعیت آشفته بازار ارز، طلا و خودرو اظهار داشت: راهبردهای سیاسی و اقتصادی که دولتمردان ما اتخاذ کرده اند عامل اصلی بالا رفتن نرخ ارز در کشور می باشد از سوی دیگر محدودیت هایی که کشور ما در تبادل ارز دارد عامل موثری بر افزایش نرخ ارز محسوب می شود.

قوام عنوان کرد: متاسفانه دولت یازدهم قبل از برجام با وعده های تو خالی توقعات مردم را بالا برد و در حال حاضر که برجام مورد توسط آمریکا پاره شده است اقتصاد ایران دستخوش تغییراتی قرار گرفته و نه تنها بر قیمت ارز بلکه بر قیمت طلا ،مسکن و خودرو هم اثر گذاشته و سبب نارضایتی مردم شده است.

وی تشریح کرد: اوضاع نابه سامان بازار ارز و... نشان دهی عملکرد منفعلانه در برجام است همچنین سیاست های غلط مبتنی بر واردات و کالای قاچاق عامل دیگر این نا به سامانی است.

این کارشناس مسائل اقتصادی تاکید کرد: مردم ایران فراموش نمی کنند که چگونه اقای جهانگیری از واردات کالا توسط دختر وزیر دفاع کرد در صورتی که می توان با تکیه بر توان ملی و اقتصاد مقاومتی شرایط اقتصادی بهتری در کشور فراهم کنیم.

قوام ادامه داد: با وجود این سیاست های غلط انتظار می رود فشارهای اقتصادی بر مردم بیشتر شود البته اقدام اخیر ترامپ رییس جمهور آمریکا و پاره شدن برجام همچنین عدم همکاری شرکت های خارجی به علت اعمال تحریم های جدید مزید بر علت شده و شرایط موجود را به وجود آورده است.

وی اشاره کرد: متاسفانه دولت در ماجرای برجام نه تنها توقعات اقتصادی غیر واقعی در بین مردم ایجاد کرد بلکه با شوی تبلیغاتی اعلام کرد ما سایه جنگ را از ایران برداشتیم در صورتی که جنگ معادلات خاص خود را دارد و در شرایط کنونی هیچ کشوری توانایی ورود جنگ با ایران را ندارد.

این کارشناس مسائل اقتصادی افزود: لذا کشورهای غربی می دانند ایران را با گزینه جنگ نمی توانند عقب برانند در تلاش هستند که با ایجاد شرایط اقتصادی سخت ایران را از مواضع خود عقب رانده و به اهداف خود برسند.

قوام یادآور شد: زمانی وضعیت اقتصادی ایران بهبود خواهد یافت که ما به راه درست یعنی پیشبرد اقتصاد مقاومتی وارد شویم  و در شرایط فعلی لزوم سرمایه گذاری در بخش های داخلی نجات بخش اقتصاد کشور است.  

وی ابراز کرد: امیدواریم دولت محترم از اتفاقات اخیرعبرت گرفته سیاست های خود را بر سازش و مذاکره قرار ندهد واردات را کاهش داده و در راستای اجرای سیایت های اقتصادی گام بردارد.

این کارشناس مسائل اقتصادی در خاتمه خاطرنشان کرد: دولت محترم توجه داشته باشد سیاست های آمریکا در قبال ایران هیچگاه تغییر نمی کند و تنها روسای جمهور مختلف در نقش های متفاوت علیه ایران عمل می کنند و متاسفانه اوضاع کنونی نتیجه اعتماد به آمریکا است.

انتهای پیام/