کد خبر: 86728

خطیب جمعه کرمان:

خطیب جمعه کرمان با پرداختن به مهمترین مسائل مبتلابه فردی و اجتماعی، درباره مسائل بین الملل هم به صراحت اعلام کرد: مردم درمورد دشمنی که خلف وعده کرده است دیگر هیچ اجازه ای به مسئولین جهت مذاکره مجدد با این دشمن را نمی دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حجت الاسلام احمد شیخ بهایی، خطیب جمعه کرمان، امروز(اول تیر) ضمن توصیه همگان به رعایت تقوا، پرهیز از محرمات و تأکید بر انجام واجبات، گفت: شما را هشدار می دهم خطر جدی در پیش است، آینده در انتظار ماست که باید از همین لحظات آن را بسازیم؛ اگر چه عمر کم است اما باید آینده را بسازیم که فقط از طریق ترک محرمات و انجام واجبات میسر است.

وی در ادامه با بیان اینکه در میان نمازها، بر نماز جمعه تأکید ویژه شده و نام سوره ای از قرآن هم جمعه است و آیه ای نیز مستقیم در خصوص نماز جمعه آمده است؛ افزود: خداوند، مؤمنین را خطاب قرار داده است که اگر بدانند عبادت چه شوقی دارد تمام سختی ها را تحمل می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ بهایی با اشاره به تأکید به دویدن به سمت نماز جمعو اینکه در مورد نماز جمعه تعبیر به یاد خدا «ذکر الله» شده است؛ اظهار داشت: چه عاشقانه خداوند مؤمنین را خطاب قرار داده است، حرف عقل نیست بلکه حرف عشق است هرچه مانع است را رها کن، خرید و فروش را رها کن، این به نفع شما مؤمنین است و در ادامه می فرماید وقتی نماز تمام شد، در زمین پخش بشوید بروید دنبال فضل خدا و فراوان به یاد خدا باشید.

وی با افزودن اینکه یاد خدا فقط ذکر زبانی نیست بلکه آن است همیشه در زندگی وظیفه ای که داریم را انجام بدهیم؛ به احادیثی از معصومین علیه السلام در خصوص نمازجمعه اشاره کرد از جمله اینکه پیامبرصلی الله علیه وآله فرمود «کسی که با ایمان به طرف نماز جمعه می آید، رنجی که می کشد پای خدا  بگذارد» و «هرکس که به طرف نماز جمعه می آید خدا هول قیامت را از انان دور و به بهشت می برد» امام صادق علیه السلام  فرمودهیچ قدمی به سوی نماز جمعه حرحت نمی کند مگر اینکه خدا این بدن را به آتش حرام می کند.

خطیب جمعه کرمان به احادیثی از معصومین علیهم السلام در نکوهش ترک نماز جمعه و تبعات آن از جمله اینکه ترک کننده بدون عذر اهل نفاق است و خدا بر قلبش مهر می کند یعنی راه ورودی قلبش بسته است و... هم اشاره کرد و گفت: پیامبر فرمود«خدا بر شما نماز جمعه واجب کرده است و هر کس آن را سبک بشمارد خدا برکت در کارش قرار نمی دهد، آگاه باشید حج، زکات و کار نیک بر او نیست مگر اینکه توبه کند»

وی در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه با تصریح به اینکه بعد از 40 سال از انقلاب هرکجا انقلابی عمل کردیم موفق شدیم؛ افزود: در سیاست به استقلال رسیدیم، در صحنه علمی موفق شدیم، در صحنه نظامی جنگ را پشت سر گذاشتیم در صحنه اقتصادی موفقیت داشته ایم و همه اینها به برکت انقلاب و ولایت فقیه بوده است.

حجت الاسلام شیخ بهایی ادامه داد:  در این راه مجاهدت هایی انجام شده است ما در زمینه های مختلف انقلابی عمل کردیم؛ در زمینه تبلیغات اسلامی انقلابی حرکت کردیم هر چند که در قبل از انقلاب بسیار با سختی و محدودیت مجالس اهل بیت را برگزار می کردیم اما با انقلاب، اسلام در سراسر دنیا تبلیغ می شود و این نتیجه تبلیغ انقلابی است.

وی با افزودن اینکه از اول انقلاب، امام(ره) دستور تشکیل شورای اسلامی را داد که بعد تبلیغات اسلامی شد؛ خاطرنشان کرد: شخصی همانند شیخ زکزاکی در نیجریه 6 میلیون نفر را تربیت کرد البته تبلیغات اسلامی نقایصی دارد که باید برطرف شود؛ الان تابستان است و هماهنگی شود جهت تبلیغ در استان؛ باید در حوزه اسلامی، انقلابی وارد شد؛ انقلابی یعنی بدون خستگی، خواب و خوراک نشناسیم و با حساب و کتاب و پرهیز از اشرافی گری و آماده شدن برای فنا شدن باشد.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه کرمان با تأکید بر اینکه کار قضایی باید انقلابی و اسلامی باشد یعنی طبق دستور شرع باشد و در اجرا انقلابی و بدون ترس از فضاسازی حکم اجرا شود؛ با اشاره به ایام تابستان گفت: مسئولین احساس تکلیف کنند و وقت جوانان را مفید پر کنند؛ الان جا و بودجه هم فراوان است که باید درست برنامه ریزی و اجرایی شود.

وی افزود: مشکلاتی همچون مشکلات اقتصادی، گرانی و آسیب اجتماعی وجود دارد که ناشی از عدم پیاده کردن دستورات اسلام و توجه نکردن به دستورات ولی فقیه است، رهبری مطالبات زیادی دارد که برخی زمین مانده است چقدر ایشان بر اقتصاد مقاومتی و تولید کالای ایرانی تأکیدکرده است؛ اگر مسئولان باید کمک کنند و تولیدکننده کیفیت را مدنظر قرار دهد و مردم در استفاده از کالا تعصب داشته باشند، موفق می شویم.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ بهایی به بالارفتن سن ازدواج در جامعه هم اشاره و بیان کرد: هزینه های سنگین را رسم کرده ایم در حالی که این ها رسوم اسلامی نیست؛ هرجا طبق دستور اسلام عمل نکنیم ضربه می خوریم، زندگی  باید بر اساس سازش باشد اما اگر بر اساس حق و حقوق باشد زندگی پایدار نمی شود الان در خبرها آمده که سکه گران شده، مطالبه جهت مهریه زیاد شده است.

وی گفت: یکی دیگر از علل مشکلات این است انقلابی عمل نکردیم و فقط به دنبال ساعت زدن در ادارات هستیم، مشکلات مردم را باید انقلابی حل کرد نباید منتظر کاغذ بازی باشیم و عامل سوم، ضعف مدیریتی است، کار را باید اهلش به عهده بگیرد در غیر این صورت کار خراب می شود.

خطیب جمعه کرمان، نفوذ نفوذیان را یکی دیگر از علل مشکلات خواند و با بیان اینکه عده ای تربیت شده دشمن وارد سیستم می شود و الان یکی از مشکلات ما نفوذ نفوذیان است؛ دشمنان انقلاب را از دیگر عوامل مشکلات برشمرد و خاطرنشان کرد: دشمنان،خیرخواه هیچ قشری در نظام نیستند و اگر نتوانستند حمله کنند به دلیل قدرت نظامی و انقلابی ما است؛ آمریکا و اسرائیل هر روز دارند نام ایران را می برند مگر ایران چکار کرده است! ایران یعنی امام، رهبری، انقلابی بودن؛ لذا مسئولین از موضع اقتدار وارد شوند، دشمن را بشناسند و دشمنی که خلف وعده کرده است مردم دیگر هیچ اجازه ای به مسئولین جهت مذاکره مجدد با این دشمن را نمی دهد.

وی اظهار داشت: وقتی تاریخ را مرور می کنید هیچ ظلمی به این اندازه نبوده است، ظلم دنیا را فراگرفته است؛ از طرف دیگر انقلاب ایران دنیا را فرا گرفته است در اخر می گوییم یا مهدی همه آماده اند ما منتظریم تشریف بیاورید، وقتی که شما نماز، قران بخوانید شما قیام کنید.

پایان پیام/