کد خبر: 86733

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان پایلوت مقابله با آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور مطرح است گفت: در زمینه فضای مجازی و فرصت‌ها و تهدیدات این فضا ورود کردیم و قرارگاهی تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حجت‌الاسلام علی جلالی امروز صبح در نشست خبری به مناسبت روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی با بیان اینکه در 19 شهرستان از 23 شهرستان استان اداره تبلیغات اسلامی داریم اظهارداشت: به دلیل امکانات محدود و کمبود نیروی انسانی نتوانستیم در 4 شهرستان استان فعالیت داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه پنج تشکل مذهبی با ما همکاری دارند و زیرمجموعه سازمان تبلیغات اسلامی هستند گفت: عمده سیاست‌های سازمان تبلیغات اسلامی، ساماندهی، برنامه‌ریزی، پشتیبانی و نظارت بر تبلیغات دینی مردمی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه اولین فعالیتی که سازمان تبلیغات در بحث فرهنگی دارد بحث اعزام و تبلیغ است افزود:8 هزار و 925  مورد اعزام در سال گذشته داشتیم که در ایام ماه محرم و صفر و سایر مناسبت‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه 275 روحانی مستقر در سراسر استان داریم تصریح کرد: خوشبختانه در هر منطقه که شاهد حضور روحانی هستیم آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا کرده است.

حجت‌الاسلام جلالی با بیان اینکه در زمان اعزام شناسایی مناطق انجام می‌شود و برای جامعه هدف دوره‌های آموزشی گذاشته می‌شود افزود: هیئت‌های مذهبی در استان کرمان 2 هزار و 700 هیئت هستند که اسامی آنها در سامانه طوبی ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه این هیئت‌ها 20 شورا دارند که انتخابات آنها سال گذشته برگزار شده است گفت: از ظرفیت شورای هیئت‌های مذهبی استفاده کردیم و گردهمایی هیئت‌های مذهبی همه ساله با موضوعات مختلف برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه حدود 2 هزار و 648 مداح در سامانه طوبی نام نویسی کردند و برنامه‌های آموزشی برای آنها برگزار می‌شود بیان کرد: هشت مدرسه علوم اسلامی در استان داریم که پنج مدرسه پسرانه و سه مدرسه دخترانه هستند.

وی با اشاره به اینکه تلاش در مورد فرمایش رهبری برای تربیت 10 میلیون حافظ انجام می‌شود گفت: امروز در استان کرمان حدود 11 هزار حافظ در حال آموزش هستند.

حجت‌الاسلام جلالی با بیان اینکه دوره‌های تربیت مربی قرآنی در استان برگزار می‌شود و از استقبال بسیار خوبی در این دوره‌ها روبه‌رو بودیم افزود:290  موسسه قرآنی و 450 خانه قرآن در استان کرمان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه اولویت کاری ما در سال جاری در بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی است بیان کرد: حاشیه‌نشینی، طلاق و اعتیاد سه اولویت در مقابله با آسیب‌های اجتماعی است که در این زمینه اعزام مبلغ، روحانی مستقر در حاشیه شهر کرمان داشتیم و 12 نفر روحانی در این مناطق مستقر شدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان پایلوت مقابله با آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور مطرح است افزود: در زمینه فضای مجازی و فرصت‌ها و تهدیدات این فضا ورود کردیم و قرارگاهی تشکیل شده است.

انتهای پیام/