کد خبر: 86755

رئیس شورای هماهنگی کرمان خبر داد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: یادواره شهدای ترور صبح روز جمعه هشتم تیر ماه همزمان با دعای ندبه در مهدیه مسجد صاحب‌الزمان (عج) کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، مهدی صدفی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت هفته «بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» در آستانه هفتم تیر ماه سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب اظهار داشت: بحث حقوق بشر و حفظ کرامت انسانی از مباحث و موضوعات مورد تامل در هر جامعه‌ای است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان افزود: در جوامع مختلف هر کدام با نگاه‌های متفاوت و بعضا با در نظر گرفتن منافع آن جامعه تعریفی را از حفظ حقوق بشر به ویژه مدعیان دروغین حفظ حقوق بشر در دنیا دارند.

صدفی عنوان کرد: در طول تاریخ بشر، غربی‌ها با یکسری مولفه‌های جذاب و متنوع به ویژه برای نسل جوان برای رسیدن به اهداف شوم خودشان از حفظ حقوق بشر تبلیغ کرده است.

وی ادامه داد: در مقابل این اقدامات ما وظیفه داریم به تبیین و شناخت هر چه بیشتر اینگونه ترفندها، خباثت‌ها، دشمنی‌ها و جنایاتی بپردازیم که در لوای حفظ دموکراسی و حفظ حقوق بشر توسط این جانیان شکل می‌گیرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان به دیدار خانواده شهدای هفتم تیر در سال 94 با رهبر معظم انقلاب اشاره داشت و گفت: حضرت آقا در این دیدار به تبیین حقوق بشر آمریکایی پرداختند.

صدفی ابراز داشت: رهبری در این دیدار نامگذاری هفته حقوق بشر آمریکایی را مطالبه کردند که در آن به تبیین جنایات آمریکا پرداخته شوند، اگر چه تاکید ایشان است که طی سال باید به روشنگری و بصیرت‌افزایی نسبت به جنایات استکبار جهانی پرداخته شود.

وی در تشریح برنامه‌های هفته «بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» که از سال 95 این نامگذاری صورت گرفته است، عنوان کرد: از ششم تیر ماه سالروز سوءقصد نافرجام مقام معظم رهبری در سال 60 تا 12 تیر ماه برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

صدفی ادامه داد: بمب‌گذاری در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، بمباران شیمیایی سردشت، شهادت آیت‌الله صدوقی، شلیک موشک توسط ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران و ... نمادی از جنایت‌هایی است که از ششم تا 12 تیر ماه توسط گروه‌های منافق صورت گرفت.

وی اظهار داشت: قرار است ضمن معرفی این هفته و توجیه این مطلب که بنا داریم طی سال این بحث فعال شود، چرا که دشمن شماره یک ما آمریکا است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: ویژه برنامه یاد یاران به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله شهید بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب روز هفتم تیر ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد قائم برگزار می‌شود و حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه مشهد و از دوستان شهید بهشتی سخنران مراسم خواهند بود.

صدفی با اشاره به 17 هزار شهید ترور جمهوری اسلامی عنوان کرد: همچنین یادواره شهدای ترور صبح روز جمعه هشتم تیر ماه همزمان با دعای ندبه در مهدیه مسجد صاحب‌الزمان (عج) کرمان برگزار می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: برگزاری میزگرد حقوق بشر آمریکایی با حضور یکی از کارشناسان و قضات کرمان توسط بسیج حقوقدانان و بسبج رسانه ترتیب داده شده که روز هفتم تیر ماه ساعت ۱۰ صبح در محل سازمان بسیج برگزار می‌شود.

وی ابراز داشت: همچنین در امامزاده محمد و عباسعلی کرمان ویژه برنامه هفتم تیر برنامه‌ریزی شده و مساجد سطح شهر جلسات تبیینی و گرامیداشت خواهند داشت.

انتهای پیام/