کد خبر: 86756

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان کرمان؛

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان کرمان گفت:کرمانی ها باید آمادگی لازم را داشته باشند چرا که به احتمال زیاد تا پایان تابستان نه تنها وضعیت فشار آب بدتر می شود بلکه امکان جیره بندی آب در شهر کرمان بسیار زیاد است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، صبح امروز نشست خبری مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان کرمان با اصحاب رسانه برگزار گردید.

طاهری مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان کرمان در خصوص صرفه جویی در مصرف آب گفت:با  تشدید گرمای هوا مصرف آب در استان هم افزایش یافته است .

وی عنوان کرد: در استان کرمان 2 میلیون و 300 هزار نفر در 71 شهر و 147روستا ساکن هستند که برخی از این روستاهای بزرگ تبدیل به شهر شده است با این وجود این مناطق توسط شرکت های آب و فاضلاب استان آب رسانی می شوند.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان کرمان افزود: با نهایت تاسف باید اعلام کنم قنوات اطراف شهر کرمان یا خشک شده و یا سطح آب آن ها تا حدود زیادی کاهش یافته و در حال حاضر فقط دو نقطه در استان ( سد تنگوئیه سیرجان و شهر بافت)در تامین آب مشکل ندارند.

طاهری تصریح کرد: در حال حاضر در قسمت شمال استان کرمان تا غرب هیچ منبع آبی وجود ندارد و تنها در منطقه جلال آباد با تلاش های فراوان یک حلقه چاه با EC(5000) حفر شده است که امیدواریم  بتوانیم از آن بهره لازم را ببریم.

وی ابراز داشت: در منطقه شرق استان کویر شهداد قرار دارد و عملا هیچ آبی وجود ندارد ، در منزقه جنوب هم تنها در محدوده فاصله ماهان تا کرمان آب وجود دارد و عملا تا تهرود بم هیچ چاه آبی وجود ندارد.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان کرمان تاکید کرد: آب شرب شهر کرمان در حال حاضر از منطقه بهرامجرد و بردسیر تامین می گردد .

طاهری افزود: در منطقه سراسیاب 7 پارچه قنات وجود دارد که از حدود 3 سال پیش مذاکراتی با مالکین انجام شد قراردادها بسته شد با وجود خریداری تجهیزات و تخصیص بودجه به علت نا رضایتی برخی مالکین تاکنون موفق به استفاده از آب این قنوات نشدیم.

وی یادآور شد: تنها چیزی که می تواند در این شرایط کم آبی و خشکسالی به استان کمک کند همیاری شهروندان و سازگاری با کم آبی است و اگر هم استانی های عزیز در مواردی مثل مسواک زدن ، دوش گرفتن و یا شستن حیاط صرفه جویی کنند می توانیم تابستان را بدون مشکل سپری کنیم.

وی تاکید کرد: کاهش فشار آب یک راه برای صرفه جویی در مصرف آب است و باید آمادگی لازم را داشته باشیم چرا که به احتمال زیاد تا پایان تابستان نه تنها وضعیت فشار آب بدتر می شود بلکه امکان جیره بندی آب در شهر کرمان بسیار زیاد است.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان کرمان در پایان یادآور شد: همه ما باید دست به دست یک دیگر دهیم و با فرهنگ سازی مناسب و و صرفه جویی در مصرف آب تابستان 97 را با کمترین مشکلات سپری کنیم و از مصارف بی رویه آب جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/