کد خبر: 86769

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش؛

طی مراسمی، احمد اسکندری‌نسب به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، پیش از ظهر امروز و با حضور مجید قدمی معاون وزیر آموزش و پرورش، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان، آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان برگزار و احمد اسکندری‌نسب به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

حمید دعاگویی سرپرست سابق اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش در تعیین برنامه‌های استراتژیک و برنامه‌های خود در شرایط مناسبی قرار دارد، گفت: آموزش و پرورش تلاش دارد که سند بنیادین با رکنیت بخشیدن به مدرسه به عنوان گفتمان غالب تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح با وجود چالش‌هایی که داشت در حال پیشرفت است، بیان داشت: نیروهای آموزش و پرورش در حال بازنشسته شدن هستند و برای استخدام نیروهای جدید با مشکلاتی روبه‌رو هستیم.

سرپرست سابق اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با تأکید بر روابط و تعامل مثبت آموزش و پرورش با دستگاه‌های مختلف عنوان کرد: برنامه‌های این نهاد مهم باید دقت پیش رود و مراقب تهدیدها بود.

دولت‌ها باید تعلیم و تربیت را از فضاهای سیاسی خارج کنند

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه علم ظرفیتی خدادادی است که در اختیار بشر قرار گرفته تا بشر علم را در دستور کار خود قرار بدهد، اظهار کرد: پایه علم و ادب آموزش و پرورش است.

وی گفت: در این زمینه باید دو اتفاق رقم بخورد تا ماموریت خوب انجام شود و آن این است که اعمال شایسته به بهترین شکل به وقوع بپیوندد که دو ابزار نیاز دارد و باید امکانات لازم فراهم شود تا عمل شایسته انجام شود.

امام جمعه کرمان با تأکید بر اینکه دولت‌ها باید همه تلاش خود را بر این بگذارند که تعلیم تربیت را با امکانات لازم تجهیز کنند، بیان کرد:  فکر حاکم بر جریان تعلیم باید عادلانه، دلسوزانه و مومنانه باشد که بتواند اعمال شاسیته انجام دهد.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه همه دولت‌ها باید پاسخگو باشند که تعلیم و تربیت را از فضاهای سیاسی خارج کنند ، تصریح کرد: باید فضای تعلیم و تربیت به افرادی با اندیشه‌های شایسته تقدیم شود که نگاه توحیدی را در دستور کار تعلیم و تربیت قرار دهند.

مردم انتظارات زیادی از آموزش و پرورش دارند

حمید ملانوری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان آموزش و پرورش را به لحاظ اجرایی و تاثیرگذاری، بزرگ‌ترین دستگاه اجرایی خواند و اظهار داشت: اقشار مختلف جامعه با این نهاد سروکار دارند.

وی با اشاره به ارتقای سطح امکانات و فضاهای آموزشی در استان و نقش مردم و خیران مدرسه‌ساز در این زمینه عنوان کرد: مردم انتظارات زیادی از آموزش و پرورش دارند از جمله اینکه فرزندانی با تحصیلات خوب، قدرت خلاقیت و بااخلاق و دارای مهارت‌های زندگی تربیت شوند.

ملانوری مدرسه و آموزش و پرورش را مسؤول انتقال فرهنگ اصیل ما دانست و ادامه داد: خانواده و مدرسه دو نهاد موثری است که اگر نتواند در زمینه تربیت موفق عمل کند در هیچ جای دیگری این امکان وجود ندارد.

وی بر تلاش بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای رسیدن به یک جامعه آرمانی تأکید کرد.

قدمی معاون وزیر آموزش و پرورش پست‌ها و مسؤوولیت‌ها را امانت دانست و اظهار داشت: در این شرایط که دشمن توان توانش را برای فشار اقتصادی گذاشته است باید برای همدلی بیشتر تلاش کنیم و اختلاف سلیقه‌ها را کنار بگذاریم.

وی بیان داشت: هر کس دلش برای نظام می‌تپد باید از توانمندی‌هایش استفاده کرد و باید پاسخگوی مسؤولیت‌های خود باشیم.

احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه باید مسؤولان از ظرفیت‌های استفاده کنند، عنوان کرد: آموزش پرورش بزرگترین دستکاه اجرایی و تربیتی کشور است و سند بنیادین نقطه عطف آن است.

وی با تأکید بر انیکه باید عزت و کرامت معلم در جامعه حفظ شود، عنوان کرد: بحث کمبود نیروی انسانی و فضاهای آموزشی و فرسایش مدارس باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/