کد خبر: 86771

تقدیر هیات دیپلماتیک سازمان ملل از ارائه آموزش های مهارتی به اتباع خارجه؛

سرپرست دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران گفت: خدمات بسیار ارزنده ای در کرمان به اتباع خارجی ارائه می شود که می تواند الگوی ویژه ای برای سایر نقاط باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان در بازدید هیات دیپلماتیک سازمان ملل با ارائه گزارشی از ارائه این آموزش ها به اتباع خارجه گفت: سال گذشته ۲۲۸ نفر از اتباع خارجی آموزش های فنی و حرفه ای را آموختند و در سال جاری ۱۵۶ نفر مشغول به مهارت آموزی شده اند.محمدرضا جهانگیری افزود: این آموزش ها در ۲ رشته تاسیسات و درودگری برای آقایان و خیاطی، حسابداری، چرم دوزی و طراحی پارچه برای خانم ها اجرا می شود.

 

ایرنیا کرنیاک سرپرست دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران هم افزود: این شیوه خدمات رسانی مطلوب به اتباع خارجی در کرمان می تواند به عنوان الگویی برای سایر نقاط نسبت به امور اتباع مورد استفاده قرار گیرد.

به گفته کرنیاک ، خدمات رسانی به اتباع خارجی بویژه افغانها در زمینه های بهداشت، آموزش، معیشت در سراسر کشور اجرا می شود که کرمان در این خصوص رتبه برتری را دارد و کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای در بحث معیشت به اتباع خارجی خدمات مطلوبی ارائه می کنند.

 

 

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین استانداری کرمان نیز بیان داشت: اعضای این هیات دیپلماتیک از کشورهای انگلستان، اندونزی، نیجریه، نروژ، لهستان، استرالیا، فنلاند، فرانسه، آلمان، مجارستان و جمهوری چک هستند که با همراهی دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به کرمان سفر کردند.

حمید شمس الدینی افزود: هدف این سفر بازدید از پروژه های مشترک در جهت نیاز جامعه پناهندگان در استان کرمان است.

وی تصریح کرد: با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان کرمان امکانات بسیار کاملی در زمینه مهارت آموزی اتباع خارجی فراهم شده است.

شمس الدینی اظهار داشت: این هیات دیپلماتیک ضمن بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای از نزدیک با اقدامات آموزشی این مرکز برای اتباع و پناهندگان خارجی آشنا شدند.

 

همچنین این هیات از مرکز آموزش نجاری و تولید وسائل چوبی زیر نظر دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان بازدید کردند.

 

این هیات در سفر ۲ روزه به استان کرمان از کارگاه های آموزشی و مراکز مختلف پناهندگان مستقر در شهرستان های کرمان و رفسنجان بازدید می کنند.بیش از ۳۰۰ هزار نفر از اتباع خارجی در استان کرمان اقامت دارند که اکثریت آنها از اتباع کشور افغانستان هستند.

انتهای پیام/