کد خبر: 86772

امام جمعه کرمان:

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اهمیت تحقق ارکان عدالت در جامعه گفت: اجرا و تحقق عدالت نیازمند قاطعیت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر،حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی امروز صبح در شورای مشترک قضایی و اداری استان کرمان که به مناسبت هفته قوه قضاییه با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله شهید بهشتی و یارانش اظهار داشت: شهید بهشتی تمام تلاش خود را در رعایت نظم، انضباط و عدالت بکار بست.

وی با اشاره به آیات و دستورات الهی گفت: خداوند در آیات قرآن وظیفه هر انسان معتقدی را مشخص کرده و بر اقامه عدالت الهی توسط افراد تاکید کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه مسئولیت اصلی قوه قضاییه اجرای عدالت الهی در جامعه است افزود: قضات باید تمام تلاش خود را در رعایت عدالت الهی در محاکم انجام دهند تا محکمه عدالت محور بوده و قداست و معنویت در دستگاه قضا پررنگ‌تر دیده شود.

وی با اشاره به اینکه رعایت عدالت، امید مردم به دستگاه قضا را بیشتر کرده و بالا می‌برد بیان کرد: افزایش امید در مردم و دستگاه قضائی عبادتی بزرگ است.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه اگر ارکان در جامعه نهادینه و اجرا شود عدالت در زندگی فردی ما عملیاتی می‌شود افزود: عدالت در جامعه ارکانی دارد و معرفت و شناخت یکی از ارکان آن است.

وی با اشاره به اینکه شناخت عدالت با همه ابعاد آن نیاز به اجتهاد و کوشش زیادی دارد گفت: جامعه باید انگیزه لازم برای اجرایی کردن شناخت را داشته باشد.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه پایه دیگر تحقق عدالت در جامعه این است که امانتدار خوبی باشیم بیان کرد: داشتن قاطعیت چهارمین رکن اجرای عدالت است.

وی با اشاره به اینکه اجرا و تحقق عدالت نیازمند قاطعیت است افزود: این اصل باید در دستور کار جدی قرار بگیرد و گرنه با صرف موعظه کردن عدالت در جامعه محقق نمی‌شود.

انتهای پیام/