کد خبر: 86789

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان:

اسماعیلی گفت:معوقات حقوق کارگران کارخانه گلناز پرداخت شده است و تغییر شیفت که از خواسته به حق کارگران بود نیز صورت گرفته ، قرار دادهای 15 روز آنان نیز به مدت دار بدل شده ، در کارگروه رفع موانع تولید نیز برای این واحد تولیدی 3 میلیارد سرمایه در گردش تخصیص داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از راه آرمان، رضا اسماعیلی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت : کرمان به عنوان استانی معدنی با 483 معدن فعال، با اجرای طرح های توسعه  ای در بخش صنعت و معدن نه تنها تولید داشته بلکه بحث اشتغال را به عنوان دغدغه اصلی جامعه دنبال می‌کند لذا برگزاری المپیاد های ایمنی الزامی است .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به برگزاری دو دوره الپیماد ایمنی در استان کرمان اظهار داشت: ایده برگزاری این المپیاد از استان کرمان ایجاد شد.

وی افزود: سال اول المپیاد ایمنی با 600 نفر از مسؤولان ایمنی در سطح استان برگزار شد و دومین دوره در سال 96 به صورت منطقه‌ای با حضور استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان با 800 نفر برگزار کردیم.

اسماعیلی هدف از برگزاری المپیاد ایمنی را آموزش و ترویج فرهنگ ایمنی و افزایش سطح دانش مسؤولان ایمنی در کار دانست و عنوان کرد: امسال قرار است المپیاد ایمنی به صورت کشوری برگزار شود لذا اطلاع‌رسانی اولیه برای المپیاد ایمنی آغاز شده و تاکنون یک‌هزار و 500 نفر از 18 استان برای شرکت در این المپیاد ثبت‌نام کردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان  تاکید کرد : جشنواره پایانی المپیاد طبق هماهنگی که با وزارتخانه صورت گرفته با حضور وزیر تعاون در مهر ماه برگزار خواهد شد ، ضمن اینکه کار سنگینی در حال انجام است و امیدواریم ماندگار باشد.

وی به کاهش 37 درصدی حوادث ناشی از کار طی سال گذشته در استان اشاره کرد و گفت: برگزاری این المپیاد در افزایش آگاهی مسؤولان ایمنی و در نتیجه کاهش حوادث ناشی از کار بسیار موثر بوده است.

تجلیل از کارآفرینان برتر کرمان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان از برگزاری جشنوراه تجلیل از کارآفرینان برتر استان کرمان خبر داد و گفت:  در هفته آخر تیر ماه دوازدهمین جشنواره تجلیل از کارفرینان استان را خواهیم داشت که  237 نفر در این دوره حضور داشتند که پس از داوری 14 نفر را به عنوان برتر استانی انتخاب کردیم و پنج نفر از آنها به مرحله ملی راه یافتند.

اسماعیلی با بیان اینکه هفت داور کرمانی و 14 داور کشوری انتخاب کارآفرینان برتر را بر عهده داشتند، افزود : میزان و رشد اشتغال، گردش مالی، تولیدات و رشد ترکیبی در رای انتخاب کارآفرینان برتر قرار از عوامل تاثیر گذار بوده است  لذا عدم بارگذاری اطلاعات بعضی از شرکت‌ها و کارآفرینان در سایت مربوطه موجب حذف آنها از گردش انتخاب شده است و تیم بازرسی در دو مرحله داوری کارآفرینان برتر را انجام داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: مهلت ثبت‌نام برای شرکت در جشنواره تعاونی‌های برتر استان کرمان تا 16 تیر ماه ادامه دارد و تاکنون 550 تعاونی در سایت تعاونی‌های برتر ثبت‌نام کردند و در این زمینه تاکنون رتبه دوم کشوری را داریم لذا  تجلیل از تعاونی‌های برتر  نیز در هفته تعاون برگزار خواهد شد.

کفش و لباس کارگران گلناز هنوز تامین نشده است 

مدیر کل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر رفع مشکلات واحد روغن نباتی گلناز گفت : طی دیدار سر زده ایی که در اتوبوس مطالبه گری از این کارخانه صورت گرفت کارگران با مشکلات عدیده ایی از جمله عدم شیفت بندی مناسب ، قرار دادهای 15 روز یکبار ، عدم مطابقت میزان دریافتی حقوق و اعلام آن در لیست بیمه و معوقات حقوق  بود که خوشبخاته رفع شده اند و هم قرار دادها و هم مشکلات شیفت بندی در تغییر شیفت اعمال شده است .

وی ادامه داد : یکی از بدترین شرایط  برای کارگران این واحد تولیدی نداشتن لباس و کفش مناسب در محیط کار بوده است که هنوز رفع نشده است اما قول حل آن در اسرع وقت داده شده است .

اسماعیلی اذعان کرد : از دیگر مشکلات این واحد تولیدی عدم تامین سرمایه در گردش برا یخرید مواد اولیه بود که در کارگروه رفع موانع تولید مبلغ 3  میلیارد تومان به وی اختصاص داده شده است .

در پایان این نشست از میز خدمت این سازمان نیز رونمایی شد اداره تعاون استان دومین واحد افتتاح کننده میز خدمت بعد از سازمان ارشاد بوده است .

انتهای پیام/