کد خبر: 86810

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان:

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان از آزادی هفت زندانی جرائم غیر عمد به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبری کرمان خبر، سید حجت الله موسوی قوام در گفتگو با خبرنگار مهر از فراهم شدن زمینه آزادی هفت زندانی جرائم غیر عمد با پرداخت مبلغ سه میلیارد و ۲۴۴ میلیون ریال خبر داد و گفت: این تعداد از مددجویان غیرعمد به مناسبت ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) از زندان آزاد می شوند.

موسوی قوام بیان داشت: کل مبلغ بدهی این مددجویان که همگی بدهکار مالی هستند بیش از ۱۲ میلیارد و ۵۶ میلیون ریال است که مبلغ هشت میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال از شکات آنان رضایت و تخفیف بدهی اخذ شده است.

وی گفت: همچنین مبلغ ۴۳۱ میلیون ریال را مددجویان و خانوادهایشان تامین کرده در نهایت این افراد با پرداخت مبلغ سه میلیارد و ۲۴۴ میلیون ریال از زندان آزاد می شوند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان در ادامه اظهار داشت: تعداد پنج نفر از این مددجویان مربوط به زندان کرمان و دو نفر آنان مربوط به زندان جیرفت هستند که در مجموع کل از نظر جنسیت یک نفر زن و مابقی مرد هستند.

آمار ورود زندانیان جرائم غیر عمد به سطح زندانها رو به افزایش است

موسوی قوام در پایان گفت: متاسفانه آمار ورود زندانیان جرائم غیر عمد به سطح زندانها رو به افزایش است خصوصاً در محکومان به پرداخت مهریه و بدهکاران مالی، که نیاز به یک پیشگیری و فرهنگ سازی در این زمینه است.

وی ادامه داد: مهمترین راه پیشگیری آشنایی افراد جامعه به قوانین و مقررات است چه بسا تعداد زیادی از محکومان جرائم غیر عمد که وارد زندان می شوند به دلیل عدم آشنایی به قوانین و مقررات جامعه گرفتار زندان شده اند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان تصریح کرد: این نیاز در سطح جامعه احساس می شود تمامی افراد بالغ حداقل آشنایی با قوانین را داشته باشند که خدای نکرده به صورت ناخواسته وارد زندان نشوند.

انتهای پیام/