کد خبر: 86827

در گفتگو با رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی رودبارجنوب عنوان شد؛

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رودبارجنوب گفت: کتابخانه عمومی رودبارجنوب با استانداردهای فاصله زیادی دارد و فاقد امکانات ایمنی است مسئولین شهرستان فکری بحال فضای این کتابخانه کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، اکبری رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار جنوب در گفتگو با خبرنگار رودبار ما گفت: در حال حاضر 2 کتابخانه عمومی با بیش از 22 هزار جلد کتاب در شهرستان رودبارجنوب فعال است.

وی ادامه داد: رودبار جنوب دارای دو کتابخانه عمومی در سطح شهرستان می باشد،کتابخانه عمومی فاطمه الزهرا (س) که در مرکز شهرستان ، خیابان ۱۷ شهریور روبه روی بانک ملی واقع می باشد وکتابخانه عمومی امام محمد تقی (ع) که در روستای نهضت آباد واقع شده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رودبارجنوب عنوان کرد: در کتابخانه های عمومی این شهرستان عضویت سه سال به بالا داریم و عضویت در این کتابخانه هابه صورت کاملا رایگان است.

اکبری خاطرنشان کرد: در دو کتابخانه عمومی این شهرستان بیش از 3600عضو فعال داریم، با توجه به جمعیت 54هزارنفری بخش جازموریان این شهرستان هنوز کتابخانه عمومی ندارد.

رئیس کتابخانه عمومی رودبارجنوب بیان کرد: کتابخانه عمومی رودبارجنوب با استانداردهای فاصله زیادی دارد و فاقد امکانات ایمنی است مسئولین شهرستان فکری بحال فضای این کتابخانه کنند.

اکبری افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی به خوبی در این شهرستان در حال برگزاری است و با توجه به کمبود خانه کتاب کودک ولی استقبال خوبی از این طرح در شهرستان شده است.

وی عنوان کرد: هزینه های این کتابخانه توسط شهرداری تامین می شود که جوابگو نیست و مسئولین رودبار هیچ حمایتی در رابطه با مساله ایمنی ساختمان این کتابخانه نمی کنند.

اکبری با بیان اینکه تمام ارزش و اهمیت کشورها به سواد و دانش مردمان آن کشور بستگی دارد، گفت: امروزه ارزش کشورها با اقتصاد و وسعت جغرافیایی و دیگر موارد سنجیده نمی‌شود بلکه دانش و علم جوامع است که عامل تمایز آنها قرار می‌گیرد.

وی در پایان با اشاره به احادیث و روایات نقل شده از امامان در مورد کتاب و کتابخوانی عنوان کرد: کتاب بهترین میراث برای نسلهای آینده است.

انتهای پیام/