کد خبر: 86847

بازپرس شعبه پنجم دادسرای عمومی کرمان خبر داد

بازپرس شعبه پنجم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از بازداشت یک تبعه پاکستانی از سرکردگان باندهای کلان موادمخدر و توقیف 50 میلیارد ریال وجه نقد از حساب‌های قاچاقچیان مواد مخدر توسط سربازان گمنان امام زمان(عج) در استان کرمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حمید گرامی اظهار داشت: طی یک ماه گذشته در راستای ضربه به بنیان‌های مالی باندهای کلان قاچاق مواد مخدر 11 پرونده تحت عنوان پولشویی در دادسرای کرمان تشکیل و اموال و وجوه نقد 22 قاچاقچی کلان مواد مخدر تحت رصد اطلاعاتی قرار گرفته و با دستور مقام قضائی توقیف شدند.

قاضی رسیدگی کننده به جرائم امنیتی و مواد مخدر کرمان افزود: باهدف تضعیف بنیان‌های مالی باندهای کلان مواد مخدر، توقیف اموال و وجوه نقد اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر در دستور کار سیستم قضائی و اداره کل اطلاعات استان کرمان قرار گرفته است.

وی یادآور شد: همانگونه که مشخص است انگیزه اصلی قاچاقچیان از خرید و فروش مواد مخدر، تحصیل مال نامشروع است و طبق اصول حقوق جزاء چنانچه بخواهیم با این پدیده شوم ریشه‌ای مبارزه شود باید انگیزه افراد از ارتکاب آن جرم مورد هدف قرار گیرد.

گرامی عنوان کرد: طی یک ماه گذشته در راستای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر مبارزه ریشه‌ای با قاچاق مواد مخدر، اداره کل اطلاعات استان کرمان نسبت به شناسایی حساب‌های بانکی اعضای چندین باند بزرگ قاچاق مواد مخدر که سال‌ها در منطقه جنوب شرق کشور اقدام به شرارت می‌کرده‌اند اقدام کرده است.

وی ادامه داد: پس از رسیدگی مقدماتی به این پرونده‌ها در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان و با توجه به اینکه این وجوه از طریق قاچاق مواد مخدر، آدم‌ربایی و قاچاق سوخت تحصیل شده بود، تقاضای ضبط آن به نفع دولت داده شده است.

بازپرس شعبه پنجم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان افزود: ضبط این اموال به نفع دولت، ضربه جبرا‌ ناپذیری به بنیان‌های مالی قاچاقچیان وارد می‌کند که نتیجه آن کاهش عرضه مواد مخدر و فعالیت سوداگران مرگ در امر خرید و فروش مواد مخدر است.

انتهای پیام/