کد خبر: 86853

سرپرست مجتمع قضائی دادگاه‌های کیفری کرمان خبر داد

سرپرست مجتمع قضائی دادگاه‌های کیفری 2 شهرستان کرمان از صدور حکم قضائی پرونده اختلاس شهرداری سیرجان خبر داد و گفت: عزم دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اقتصادی جدی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، علی میرزابیگی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: پس از اعلام گزارش اداره کل بازرسی استان کرمان در سال 93 مبنی بر اختلاس در شهرداری سیرجان و دو سازمان تابعه آن (سازمان اتوبوسرانی و سازمان پارک‌ها و فضای سبز) بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار سیستم قضائی قرار گرفت.

سرپرست مجتمع قضائی دادگاه‌های کیفری 2 شهرستان کرمان بیان کرد: پس از انجام تحقیقات اولیه در دادسرای عمومی و انقلاب کرمان، پرونده با صدور کیفرخواست به محاکم کیفری دو مرکز استان ارسال و موضوع در دستور کار رسیدگی قرار گرفت.

وی افزود: متهمان که با اخذ رشوه، اختلاس، تحصیل مال از طریق نامشروع و معاونت در اخذ رشوه، تبانی در معاملات دولتی، جعل و استفاده از سند مجعول و پرداخت رشوه، وجوه و اموالی را به نفع خود تحصیل کرده بودند پس از چند جلسه رسیدگی، حسب مورد به مجازات حبس، انفصال دائم یا موقت از خدمات دولتی و شلاق تعزیری محکوم شده‌اند، البته حکم صادره قابل تجدید نظر است و هنوز قطعیت نیافته است.

رئیس محاکم کیفری دو شهرستان کرمان خاطرنشان کرد: متهمان قبل از صدور حکم نسبت به عودت اموال به سازمان متبوع اقدام کرده بودند .

میرزابیگی عزم دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اقتصادی و سوء جریانات در برخی معدود از ادارات دولتی را قاطع عنوان کرد وگفت: هر مسئول اداری باید با حفظ شأن و جایگاه خود در امانتداری از مسؤولیت سپرده شده به وی کوشا باشد.

انتهای پیام/