کد خبر: 86861

رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان؛

رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: هوای استان کرمان در دو روز آینده گرم تر خواهد شد و پدیده مانسون در جنوب استان تا سه روز آینده فعال خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حمیده حبیبی رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان در ارتباط با بارندگی‌های اخیر جنوب استان کرمان اظهار داشت: منشأ این بارش‌ها از پدیده مانسون هندوستان است و زمانی که شدت آنها بیشتر باشد گستردگی آن به مناطق جنوب و جنوب شرقی ایران هم می‌رسد.

رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان عنوان کرد: جنوب و جنوب غربی استان کرمان هم تحت تاثیر این پدیده قرار گرفته و بارش‌هایی در این منطقه رخ داده است.

وی افزود: این بارش‌ها بیشتر به صورت رگبار بوده و غالبا در بعد از ظهر اتفاق می‌افتند بنابراین برای این نقاط از استان افزایش ابر، رگبار پراکنده و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

حبیبی تصریح کرد: این بارش‌ها در بازه زمانی کنونی گسترده نیست و غالبا به صورت رگبار هستند البته این شرایط تا سه روز آینده همچنان ادامه خواد داشت.

رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان ابراز داشت: این بارش‌ها در مرکز استان صورت نمی‌گیرد و فقط امکان افزایش ابر در این مناطق را ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز حداقل دمای شهر کرمان 21 درجه سانتی‌گراد و بیشینه دما 38 درجه خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود در دو روز آینده دمای هوا بالاتر رود و گرمای هوا شدت گیرد و دمای هوای کمینه استان از سه روز آینده خنک‌تر خواهد شد .

انتهای پیام/