کد خبر: 86869

در حالی که امروز در هر نقطه‌ای از استان کرمان، مردم میزبان خدام حرم رضوی و پرچم بارگاه امام هشتم (ع) هستند، مردم کویر تشنه ریگان از این امر بی‌بهره‌اند اما دلشان را به پنجره‌ فولادش گره زدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، در حالی که مردم شهرستان‌های استان این روزها میزبان کاروان «زیر سایه خورشید» و اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری هستند مردم محروم ریگان سالهاست از این امر بی‌بهره‌اند.

عاشقان اهل بیت (ع) در ریگان، زن و مرد، پیر و جوان، کوچک و بزرگ با دیدن تصاویر و خبر حضور خدام رضوی در شهرستان‌های مختلف این روزها در گرمای 50 درجه و داغ تابستان و گرد و غبار شدید، منتظر قدوم کاروان زیر سایه خورشید هستند.

مردم خطه کویری ریگان منتظرند تا نگاه‌های تشنه‌شان را سیراب از سبزی و نور پرچم رضوی کنند و این انتظار همچنان ادامه دارد، ریگانی‌ها این روزها به احترام شاه خراسان به سوی حرم ایستاده‌اند و صلوات خاصه حضرت را می‌خوانند و دل‌هایشان را به پنجره‌ فولادت گره زده‌اند.

مردم ریگان به امید روزی دل بسته‌اند تا خدام حرم رضوی به این شهرستان تشنه کویری که مردمانش تشنه یک جرعه از سایه خنکای پرچم خورشید خراسان هستند سفر کنند، اما جای خالی این برنامه‌ها در شهرستان به شدت احساس می‌شود .

شهرستانی که با دارابودن 90 کانون فرهنگی و هنری مساجد، اداره فرهنگ و ارشاد آن رئیس ندارد و مسؤول آن در طول هفته از نرماشیر چند روزی به این شهرستان رفت و آمد می‌کند.

امام جمعه ریگان گفت: با اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی باید جلوی آسیب دشمنان را بگیریم و با آسیب‌های اجتماعی که در جامعه وجود دارد، مقابله کنیم.

حجت‌الاسلام علی رنجبرماهانی اظهار کرد: هزینه‌هایی که در امور فرهنگی صورت می‌گیرد سرمایه است و جلوی بسیاری از آسیب‌ها را می‌گیرد.

وی از برگزاری جشن بزرگ میلاد امام رضا (ع) در شهرستان ریگان خبر داد و ابراز کرد: این جشن در شب میلاد امام در شهرستان با برنامه‌های متنوع برگزار خواهد شد.

امام جمعه ریگان از برگزاری محفل انس با قرآن با حضور قاری برجسته کشوری در شهرستان ریگان خبر داد و بیان داشت: این برنامه قرآنی با حضور اهل تشیع و تسنن در مسجد جامع این شهرستان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/