کد خبر: 86870

سومین دوره مسابقات ملی ربات‌های جنگجو در کرمان آغاز به‌کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از تسنیم، سومین دوره مسابقات ملی ربات‌های جنگجو از صبح امروز در کرمان آغاز به‌کار کرد و به‌مدت دو روز ادامه دارد.

محمدرضا جهانگیری مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان کرمان در حاشیه برگزاری این مسابقات در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار‌داشت: در سومین دوره مسابقات ملی ربات‌های جنگجو35 تیم شامل 100 نفر از بچه‌های نخبه ایران از سراسر ایران در مسابقات شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه این مسابقات از امروز در کرمان به‌صورت رسمی کار خود را آغاز و تا جمعه 5 مرداد‌ماه جاری ادامه دارد گفت: شرکت کنندگان در رشته‌های مهارتی الکترونیک، مکانیک، ساخت و تولید با ربات‌هایی که ساختند هیجان بسیار خاصی ایجاد کردند که تماشای مسابقات برای بازدیدکنندگان بسیار لذت‌بخش است.

مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان کرمان با بیان اینکه از همه دعوت می‌شود در محل برگزاری مسابقات واقع در جاده تهران ساختمان اداره کل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان کرمان حضور پیدا کنند افزود: مسابقات در دو شیفت صبح از ساعت 8 تا 12 و عصر از ساعت 16 الی 21 برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از استان کرمان نیز سه تیم از جوانان نخبه حضور دارد خاطر‌نشان کرد: شرکت‌کنندگان نخبگان مهارتی بوده و در رشه خود متخصص هستند و تقریبا از هر استان یک تیم در سومین دوره مسابقات ملی ربات‌های جنگجو شرکت کرده است.

جهانگیری بیان کرد: در این مسابقات جنگ رباتیک که نیازمند به استراتژی کنترل و تخصص در حوزه‌های مختلف فنی مانند ورق‌کاری، جوشکاری، الکترونیک، مونتاژ و دمونتاژ متخصص است، انجام می‌شود که در ارتقای سطح مهارتی افراد با جنبه شاد، سرگرمی و مسابقه بسیار اثر‌گذار است.

عکس از علی خسروشاهی

انتهای پیام/