کد خبر: 86876

همراه با اتوبوس مطالبه گری در کرمان؛

پنجمین اتوبوس مطالبه گری کرمان با حضور مدیر عامل بانک کشاورزی استان درجهت رسیدگی به مشکلات واحد تولید پرورش قارچ دکمه ای پارس پاژند کریمان در شهرک خضرا کرمان ایجاد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، پنجمین اتوبوس مطالبه گری کرمان با حضور مدیر عامل بانک کشاورزی استان درجهت رسیدگی به  مشکلات واحد تولید پرورش قارچ دکمه ای پارس پاژند کریمان در شهرک خضرا کرمان ایجاد شد.

احمدرضامحمدی سلیمانی مدیر عامل کارخانه تولید و بسته بندی قارچ دکمه ای اظهار داشت در ابتدا کار و تا قبل از بروز این بحران 35 نفر در این مجموعه تولیدی مشغول به فعالیت بودند و در حال حاضر تنها 7 نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند.

وی عنوان کرد: در این واحد تولیدی قرار بر این بود که 7 فراورده قارچی شامل مایع ماکارونی،خمیر قارچ، نان قارچ،پودر قارچ، کنسرو قارچ،قارچ و ذرت و لوبیا با قارچ تولید شود که در حال حاضر به علت عدم مشارکت سرمایه گذار و مشکلات مالی کارخانه نتوانستیم در این زمینه آغاز به کار کنیم.

   مدیر عامل این واحد تولیدی ابراز داشت: تمام دستگاه های این کارخانه کاملا اتوماتیک هستند و میزان سازه ای که در این کارخانه وجود دارد2680 متر است همچنین لازم به ذکر است تمامی دستگاه های این مجموعه تولید داخل هستند.

محمدی سلیمانی افزود: ما در ماه رمضان به علت عدم خرید قارچ توسط مردم ناچار به خشک کردن 600 میلیون تومان قارچ شدیم که همین امر سبب از رفتن سرمایه در گردش کارخانه شد و در حال حاضر موجودی کارخانه صفر است.

وی یادآور شد: کل سرمایه گذاری که برای این تولیدی شده است نزدیک به 2 میلیارد و 600 میلیون تومان است و حدود 1 میلیارد و 600 میلیون تومان از این مقدار توسط دریافت تسهیلات از بانک کشاورزی ، صندوق توسعه ملی با نرخ 10 و 14 درصد  تامین شده است.

محمدی سلیمانی بیان کرد: دوره تولید این مجموعه 2 ماهه است و ما هر دوماه یک بار باید 60 تن قارچ تولید شده روانه بازار کنیم و میزان سرمایه در گردش برای یک پارت تولید شده مبلغ 250 میلیون تومان است و قاعدتا ما باید یک پشتوانه مالی داشته باشیم تا این تجربه تلخ و تعطیلی واحد مجدد تکرار نشود.

مدیرعامل این واحد تولیدی ادامه داد: مجموع دارایی کارخانه قبل از سال نو صرف تولید شده اما به یک باره با تحریم مردم و نخریدن قارچ باعث ضرر سنگین شد و 600 میلیون قارچ برگشت خورد و ما مجبور شدیم کل آسفالت های کارخانه را قارچ پهن کرده و آن ها را خشک کنیم.

روشنی سالار مدیر عامل بانک کشاورزی توضیح داد: در حال حاضر واحد تولیدی شما با چند مشکل مواجه است اولا باید با نهادهای مختلف رایزنی صورت گیرد تا مواد مورد نیاز با قیمت مناسب تری در اختیار شما قرار گیرد ثانیا واحد تولیدی نیاز به سرمایه در گردش دارد.

محمدی سلیمانی گفت: معرفی نامه از جهاد کشاورزی برای دریافت 600 میلیون وام به کارگروه داده شده که خوشبختانه با آن موافقت شده و برای دریافت وام به بانک ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد:آغاز به کار این مجموعه تا تولید 13 ماه طول کشید و ما از بانک درخواست داریم تا مهلت دوباره ای برای بازگرداندن تسهیلات به ما دهند .

مدیر عامل بانک کشاورزی تاکید کرد: این واحد تولیدی یکی از مجموعه های موفق در استان بوده و از همین رو بانک هم در زمینه اعطا وام و هم فرصت مجدد برای پرداخت اقساط کمک خواهد کرد.

مدیر عامل این واحد تولیدی یادآور شد: این واحد تولیدی برای تولید قارچ ارگانیک آب شرب را یونیزه کرده و برای تهیه قارچ از آبی شبیه به آب مقطر استفاده می شود .

محمدی سلیمانی اذعان کرد: پودر قارچ در حال حاضر صادر می شود اما در داخل مصرف نمی شود در صورتی که این پودر نه تنها بو ندارد بلکه زمان آشپزی را کاهش داده و تمامی خواص قارچ خام را دارد.

روشنی سالار عنوان کرد: در حال حاضر این واحد تولیدی باید به حالت اولی تولید محصول برسد و با ادامه آن در 6 ماه یا 1 سال آینده می توان با سرمایه گذاری فراوری این محصول را هم انجام داد.

وی افزود:در ارتباط با پرورش قارچ می توان در کم ترین زمان و با بودجه محدود محصول خوبی تولید کرده و اشتغال زایی خوبی ایجاد کنند.

مدیر عامل بانک کشاورزی گفت: با توجه به تولید و فعالیت خوبی که داشتند از تبصره 18 استفاده کرده و تسهیلات جدید به آن ها ارائه می کنیم همچنین در ارتباط با بدهی ها با دریافت درصد جزئی آن ها را جا به جا کرده و با اعطا فرصت تنفس این موقعیت را فراهم می کنیم تا این مجموعه مجدد آغاز به کار کرده و موفق شوند.

مدیر عامل این واحد تولیدی ابراز داشت: بانک کشاورزی تا کنون کمک های فراوانی به این واحد تولیدی کرده و امیدواریم با ادامه کمک ها به موفقیت لازم دست یابیم.

روشنی سالار  در خاتمه اظهار امیدواری کرد و گفت: در این بازدید هماهنگی خیلی خوبی صورت گرفت تا این واحد تولیدی مجدد فعالیت خود را آغاز کرده و زمینه اشتغال افراد بیشتری را فراهم کند .

انتهای پیام/