کد خبر: 86888

سرپرست استانداری کرمان؛

سرپرست استانداری کرمان گفت: بر اساس تعامل با شهرداری، قرارگاه خاتم الانبیاء و سایر دستگاه های مربوطه پروژه میدان آزادی اواخر مهر ماه و پل سیدی تا 8 شهریور تکمیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، محمدجواد فدائی سرپرست استانداری کرمان ، در نشست بررسی پروژه های شهری کرمان اظهار داشت:  تاکنون 270 میلیارد تومان صورت وضعیت تائید شده از سوی قرارگاه خاتم الانبیاء به شهرداری کرمان ارائه شده است و شهرداری کرمان نیز تاکنون 167 میلیارد تومان به قرارگاه پرداخت کرده است.
 
وی عنوان کرد : 9 صورت وضعیت قرارگاه خاتم الانبیاء مجموعا به مبلغ 25 میلیارد تومان نیز از سوی مشاور در دست رسیدگی قرار دارد و همچنین مقرر شد تا 15 مرداد ماه 40 میلیارد ریال به پیمانکار پروژه ها که قرارگاه خاتم الانبیاء است پرداخت شود تا نسبت به خرید کالاهای مورد نیاز پروژه ها اقدام کند.
 
سرپرست استانداری کرمان تصریح کرد:  اتمام و بهره برداری از پروژه های شهری یکی از درخواست های مهم مردم است و عملیات اجرایی این پروژه ها باید در اسرع وقت به اتمام برسد در همین راستا تکمیل پل سیدی تا 8 شهریورماه تاکید کرد صورت می گیرد و تیرهای برق موجود در مسیر اجرای این پروژه تا 25 مردادماه جا به جا خواهد شد.
 
فدایی افزود: بدیهی است اگر تخلفی در راستای انجام و اجرای پیمان با پیمانکاری صورت گرفته است باید از سوی نهادهای نظارتی مورد بررسی قرار گیرد و اگر پیمانکاری امکان ادامه پروژه ها را ندارد باید خاتمه پیمان داده و پیمانکار جدیدی انتخاب شود.
 
وی ابراز داشت: متاسفانه در سیستم کاری دولتی در برخی موارد احساس میشود صاحب پروژه ها که باید آنها را پیگیری و دنبال کند، مشخص نیست و این موضوع موجب طولانی شدن روند اجرای پروژه ها می شود.
 
سرپرست استانداری کرمان گفت: در تعامل با شهرداری، قرارگاه خاتم الانبیاء و سایر دستگاه های مربوطه، مقرر شد که پروژه میدان آزادی تا پایان مهرماه به بهره برداری برسد.
 
در ادامه این نشست سید مهران عالم زاده، شهردار کرمان اذعان کرد: صورت وضعیت های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء مطرح شده در شهرداری کرمان حدود 270 میلیارد تومان است که بر اساس اسناد مالی موجود در شهرداری، 167 میلیارد تومان در قالب زمین و پول به این قرارگاه پرداخت شده است.
 
بر اساس مطالب اعلام شده در این جلسه پروژه های تقاطع های غیرهمسطح کرمان از جمله آزادی قریب 90 درصد، امیرکبیر 30 درصد، ابوذر 57 درصد، راه آهن 52 درصد و خلبان نیز 25 درصد پیشرفت داشته است.

انتهای پیام/