کد خبر: 86905

لحظه وصال پس از 16 روز پیاده‌روی

اعضا و جوانان زرندی کاروان پیاده‌روی محبان‌الرضا(ع) پس از پیاده‌روی مسیر ۸۸۰‌ کیلومتری شهرستان زرند تا مشهد مقدس، امروز وارد حرم مطهر امام رضا(ع) شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، عباس ایرانمنش رئیس هیات مدیره کاروان پیاده‌روی محبان‌الرضا(ع) شهرستان زرند از ورود اعضای کاروان پس از پیاده‌روی 880 کیلومتری به حرم امام رضا (ع) خبر داد و اظهار داشت: در مجموع۱۰هزار و۹۲۰ نفر ساعت برنامه فرهنگی و تربیتی در این سفر اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین عضو کاروان ۷۷ ساله و کوچکترین عضو خردسالی ۶ ساله است، گفت: از دانشجوی دکتری تخصصی دانشگاه تهران، مدرس دانشگاه و مدرس بین‌المللی زبان‌های خارجه و طلبه سطح چهارم حوزه علمیه قم تا دانش‌آموز دبستانی و همچنین تولید کننده موفق زرندی تا کارمند و کارگر اعضای این کاروان را تشکیل داده‌اند.

 

ایرانمنش بیان کرد: کاروان پیاده محبان‌الرضا(ع) همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت سفر معنوی خود را از مسجد حضرت رقیه (س) آغاز و صبح امروز هشتم مردادماه ۹۷ وارد حرم رضوی شد.

رئیس هیات مدیره کاروان پیاده‌روی محبان‌الرضا(ع) شهرستان زرند هدف از این پیاده‌روی را تقویت اراده جوانان، استقامت ورزی، ترویج فرهنگ تعاون، ایثارگری وهمدلی اعلام کرد.

وی تصریح کرد: دراین سفر معنوی سعی شده است از ظرفیت روحانیت، مبلغان و اساتید دانشگاه برای ارتقای فرهنگ اجتماعی جوانان استفاده شود و در مجموع ۱۶ عنوان برنامه در قالب ۲۲۴ جلسه و به میزان ۱۰ هزار و۹۲۰ نفر ساعت در طول مسیر اجرا شد.

ایرانمنش کاهش آسیب‌های اجتماعی را از دغدغه‌های مقام معظم رهبری برشمرد و گفت: در راستای منویات رهبر معظم انقلاب چندین کلاس و کارگاه آموزشی با هدف کاهش طلاق با بهره‌گیری از اساتید حوزه علمیه قم برگزار شد.

وی با بیان اینکه تا پیش از این جوانان زرندی ۱۸ سفر را به صورت پیاده طی کرده بودند، افزود: بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ نفر در این سفر معنوی شرکت کرد‌ه‌اند.

منبع :فارس

انتهای پیام/