کد خبر: 86914

مدیرکل میراث فرهنگی کرمان:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از لغو مجوز بهره‌برداری اقامتگاه‌های بوم‌گردی غیرفعال در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، غلامرضا فرخی با اشاره به اینکه تاکنون 270 اقامتگاه بوم‌گردی در سطح استان کرمان راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: بالابردن کیفیت ارائه خدمات در اقامتگاه‌های بوم‌گردی طبق استانداردهای موجود یکی از اولویت‌های ما در سال جاری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی در دستور کار است، بیان داشت: این دوره‌های آموزشی که شامل دوره‌های مقدماتی و پیشرفته می‌شود با حضور اساتید خبره کشوری برپا می‌شود.

فرخی با اشاره به اینکه مجوز بهره‌برداری اقامتگاه‌های بوم‌گردی غیر فعال استان کرمان لغو می‌شود، عنوان کرد: در صورتیکه این اقامتگاه‌ها از تسهیلات بانکی بهره‌مند شده باشند باید این تسهیلات را با نرخ سود بالاتر به بانک‌های عامل بازگردانند.

وی به شناسایی و معرفی اقامتگاه‌هایی که در فهرست غذایی خود از محصولات ارگانیک و طبیعی

استفاده کرده باشند، اشاره و عنوان کرد: این اقامتگاه‌ها که به اجرای طرح گردشگری سلامت در بین اقامتگاه‌های بوم گردی کمک کنند توسط سازمان میراث فرهنگی کشور به عنوان اقامتگاه سالم معرفی می‌شوند.

منبع: فارس

انتهای پیام/