کد خبر: 86922

فرمانده پلیس راه استان کرمان خبر داد:

فرمانده پلیس راه استان کرمان در همایش ارتقاء فرهنگ ترافیک استان کرمان گفت: در سال گذشته یک هزار و ۹۹ نفر در تصادفات استان کرمان جان خود را از دست داده و حدود ۱۶ هزار نفر مجروح شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، صبح امروز سرهنگ یوسف نجفی  فرمانده پلیس راه استان کرمان در همایش ارتقاء فرهنگ ترافیک استان کرمان گفت: در سال گذشته یک هزار و ۹۹ نفر در تصادفات استان کرمان جان خود را از دست داده و حدود ۱۶ هزار نفر مجروح شده اند.

فرمانده پلیس راه استان کرمان اظهار داشت: مهم ترین عامل در بروز تصادفات عامل انسانی است، می دانیم جاده خوب و خودرو ایمن حق مردم است اما بیشترین عامل دخیل در تصادفات، بی احتیاطی و غفلت عامل انسانی است.

وی بیان کرد: در استان کرمان واژگونی و خروج از جاده بیشترین سهم را در حوادث جاده ای دارد که مهم ترین علت آن خستگی و خواب الودگی و سرعت غیر مجاز است، ضمن اینکه بخش دیگر علت تصادفات انحراف به چپ ناشی از بی احتیاطی، سبقت غیرمجاز و عدم رعایت حق تقدم است.

نجفی افزود: در تصادفات شهر کرمان ۱۱۰ نفر در سال قبل کشته شدند و عبور از چراغ قرمز مهم ترین علت بوده و از دیگر عوامل دخیل در تصادفات استفاده از تلفن همراه، خوردن و آشامیدن حین رانندگی و ... است.

فرمانده پلیس راه استان کرمان تاکید کرد:  احتیاط ، رعایت قانون و مقررات لازمه رانندگی در جاده هاست چرا که رانندگی در جاده بسیار خطرناک است و نخستین خطا ممکن است آخرین خطا باشد.

وی در خاتمه یادآور شد:  یک بار دیگر آیین نامه راهنمایی و رانندگی را مطالعه کرده و به آن عمل نمایند که در این صورت سالم سفر کرده و به خود و دیگران آسیب وارد نمی کنند.

انتهای پیام/