کد خبر: 86925

فدایی مطرح کرد:

سرپرست استانداری کرمان با بیان اینکه نداشتن طرح و برنامه در حوزه روستایی یک چالش اساسی است گفت: کارهای بزرگی انجام شده اما نتیجه‌بخش نبوده و به اقتصاد روستایی کمک نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، محمدجواد فدایی امروز صبح در یکصد و نهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان که با حضور رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد رئیس جمهوری در سالن شهید مرتضوی برگزار شد اظهار داشت: تمام برنامه‌های اقتصاد مقاومتی استان در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های ملی است.

وی با بیان اینکه مبنای اولویت‌بندی ما نیز در اجرای اقتصاد مقاومتی، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است گفت: توجه به بخش خصوصی در برنامه ما است و اعتقاد داریم اگر می‌خواهیم به آنچه که برنامه‌ریزی شده برسیم باید از توان بخش خصوصی استفاده کرد.

سرپرست استانداری کرمان با اشاره به اینکه باید حضور بخش خصوصی در سیستم دولتی آسان و روان باشد افزود: مدیران استانی باید در حل مسائل استان کمک کنند و اگر مشکلات استان نشان از کم‌کاری مدیران و عدم همکاری آنها باشد در ارزیابی‌ها محاسبه خواهد شد.

وی با بیان اینکه زمان‌بندی پروژه‌ها باید مطابق برنامه و دقیق انجام شود بیان کرد: طول کشیدن پروژه‌ها آسیب جدی زده و هزینه اجرا پروژه‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

فدایی با اشاره به اینکه تحریم‌ها در حال حاضر یک فرصت است گفت: معمولا جوامع در شرایط سخت رشد کردند و باید با هم‌افزایی و همدلی از فرصت‌های داخلی در جهت توسعه استفاده کرد.

وی با بیان اینکه بحث توسعه روستایی استان نیز در دستور کار است افزود: نداشتن طرح و برنامه در حوزه روستایی یک چالش اساسی است و مشاهده می‌شود که کارهای بزرگی انجام شده اما نتیجه‌بخش نبوده است.

سرپرست استانداری کرمان با اشاره به اینکه کارهای انجام شده در حوزه روستایی به اقتصاد روستایی کمک نکرده است گفت: ایجاد زیرساخت‌ها باید منجر به صاحب درآمد شدن مردم می‌شد.

وی با بیان اینکه خشکسالی مشکلات زیادی برای استان و به‌ویژه روستاها ایجاد کرده گفت: سالانه تعداد زیادی از روستاهای استان به صف مناطق محروم اضافه می‌شوند.

فدایی با تاکید بر اینکه استان کم‌آبی هستیم خاطر نشان کرد: متاسفانه برداشت‌های بی‌رویه منابع آبی در سال‌های گذشته امروز برای استان بحران ایجاد کرده که باید بحث سازگاری با کم‌آبی و روش‌های برخورد علمی با آن را پیگیری کنیم.

انتهای پیام/