کد خبر: 86932

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان؛

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه ۶ مدرسه شبانه‌روزی با ۹ هزار دانش‌آموز در شرایط بسیار نامساعد در جنوب کرمان به‌سر می‌برند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، احمد اسکندری‌نسب امروز در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان‌های جنوب استان کرمان که با حضور سیدمحمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در جیرفت برگزار شد، اظهار‌ داشت: جنوب کرمان جزو مناطق محروم کشور قرار گرفته و یک سوم جمعیت دانش‌آموزی استان در هفت منطقه آموزشی جنوب کرمان مشغول تحصیل هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه 2 هزار و 333 آموزشگاه در این منطقه داریم که با کمترین امکانات در حال فعالیت هستند گفت: با وجود همه تلاش‌هایی که صورت گرفته در جنوب کرمان همچنان آثار محرومیت وجود دارد.

اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه 6 مدرسه شبانه‌روزی با 9 هزار دانش‌آموز در شرایط بسیار نامساعد در جنوب کرمان بسر می‌برند افزود: بیشترین مدارس شبانه‌روزی کشور در استان کرمان هستند.

وی با بیان اینکه تجهیزات مدارس جنوب استان کرمان بسیار محدود است و می‌طلبد در این حوزه چاره‌ای اندیشیده شود با اشاره به اجرای طرح مهر در استان تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با همه محرومیت‌هایی که در منطقه وجود دارد آغاز تحصیلی خوبی داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه ثبت‌نام مدارس استان آغاز شده و ما هیچگونه مشکلی در این زمینه نداریم گفت: اگر آموزش پرورش در راس همه امور قرار گرفت مشکلات ما به حداقل می‌رسد.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود خیرین در حوزه آموزش و پرورش به‌عنوان یک رکن در جامعه بیشتر همکاری کنند افزود: در 26 منطقه آموزشی مجمع خیرین مدرسه‌ساز راه‌اندازی کردیم و خیرین مشارکت خوبی دارند.

انتهای پیام/