کد خبر: 86939

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی؛

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تلاطم و نوسانات نرخ ارز و طلا اثر خود را بر روی بسیاری از کالاها گذاشته است گفت: طرح سوال از رئیس جمهور جدی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان با بیان اینکه باید قبول کنیم که مجلسی‌ها صدای مردم هستند اظهارداشت: در شرایط اقتصادی امروز جامعه، فشار معیشتی زیادی بر روی مردم است و قیمت کالاها به صورت سرسام‌آوری در حال افزایش است.

وی با اشاره به اینکه این افزایش قیمت در واقع درست نیست و افزایش قیمت بسیاری از کالاها واقعا بی‌دلیل است بیان کرد: گاهی مشاهده می‌شود که کالاهای ساخت کشور و کالاهایی که حتی مواد اولیه آن نیز از داخل کشور تامین می‌شود ظرف یک هفته 50 درصد افزایش قیمت داشتند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: در چنین شرایطی انتظار داشتیم که دولت ورود کرده و در بازار و قیمت کالاها نظارت و کنترل داشته باشد.

وی با اشاره به نوسانات نرخ ارز گفت: نمی‌خواهیم به این مسئله نگاه سیاسی داشته باشیم اما این قابل قبول نیست که رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور بگوید نرخ سکه در این لحظه این قیمت است اما نرخ یک ربع دیگر را نمی‌توانم اعلام کنم و این خیلی بد است.

زاهدی با بیان اینکه هر چند این تلاطم و نامتعادلی نرخ ارز و طلا در بازار مقداری فروکش کرده است گفت: اما متاسفانه این وضعیت اثر خود را بر روی بازار و بسیاری از کالاها گذاشته و البته این مسئله طبیعی هم است.

وی با بیان اینکه مردم از دولت انتظار داشتند تا در این شرایط پیش‌قدم شده به مجلس آمده و در این زمینه توضیح دهد تا نمایندگان بتوانند پیام دولت را به مردم برسانند بیان کرد: در این شرایط اقتصادی ما هر جا که می‌رویم مراجعه مردم زیاد است و در این زمینه مطالبه‌گری دارند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح سوال از رئیس جمهور جدی است گفت: امیدواریم که رئیس جمهور هم به مجلس آمده و از نظر قانونی هم باید بیایند.

وی با بیان اینکه البته باید در جلسه حضور رئیس جمهور در مجلس اجازه ندهیم که دشمن سوءاستفاده کند و نباید بهانه دست دشمن داد افزود: امیدواریم این جلسه، جلسه روشنگری باشد و دولت راهکارهای عبور از این و غلبه بر مشکلات را ارئه کند.

انتهای پیام/