کد خبر: 86940

مدیرعامل آبفای کرمان:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با اشاره به اینکه دو سوم آب مورد نیاز در شهر کرمان موجود است، گفت: سرانه مصرف آب یک نفر در شبانه روز ۱۵۰ لیتر در نظر گرفته ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، محمد طاهری در گفتگو با خبرنگار مهر با تایید فشار کم شبکه آب در برخی مناطق کرمان اظهار کرد: داشته های آبی در شهر کرمان حدود هزار و ۹۵۰ لیتر در ثانیه معادل ۱۶۰ هزار مترمکعب آب در شبانه روز است که باید این مقدار آب بین ۲۳۰ هزار واحد مسکونی و تجاری توزیع شود.

وی سهم هر واحد را کمتر از ۷۰۰ لیتر دانست و افزود: این در حالیست باید سه هزار لیتر ظرفیت آبی داشته باشیم؛ در واقع ۳۲ درصد نیاز آبی در شهر کرمان را نداریم و باید با این مقدار آب موجود را مدیریت کنیم.

طاهری با اشاره به اینکه دو سوم آب مورد نیاز موجود است، عنوان کرد: سرانه مصرف آب یک نفر در شبانه روز ۱۵۰ لیتر در نظر گرفته ایم.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف آب ادامه داد: در صورت مصرف درست آب به میزان کافی موجود است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان مشکل کنونی را مربوط به شیوه مصرف دانست و افزود: الگوی مصرف آب در کشور ما بالاست.

وی با اشاره به اینکه باید قدردان مردم باشیم، گفت: مردم کرمان نسبت به سایر نقاط کشور بسیار صرفه جو هستند و مصرف ما کمتر است اما تا رسیدن به نطقه مطلوب و استفاده بهینه آب فاصله بسیاری داریم.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با تاکید بر لزوم حذف مصارف غیرضروری از سبد مصرف آب مانند شستشوی ماشین و شیوه نادرست مسواک زدن افزود: برخی افراد در زمان مسواک زدن با باز گذاشتن شیر آب حدود ۴۰ لیتر آب مصرف می کند در صورتی که می توان با یک لیوان آب این کار را انجام داد.

طاهری تصریح کرد: اگر در کرمان تعامل بین مردم و مسئولان نبود، شاید استان ما هم با چالش روبرو می شد اما در حال حاضر در کرمان چالشی نداریم و نارضایتی ها جزئی است.

وی گفت: از مردم می خواهیم در زمینه مصرف آب صرفه جویی کنند و مصرف بهینه را مدنظر قرار دهند.