کد خبر: 86941

همراه با تصاویر دیده نشده

مستند «از نیمه خرداد» تولید شبکه مستند سیما با موضوع رهبری حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای از امشب 13 مرداد ساعت 22 روی آنتن می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، مستند «از نیمه خرداد» به کارگردانی «مهدی نقویان» تولید شده و بناست در روزهای 13، 14 و 15 خرداد از شبکه مستند سیما پخش شود. 

بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت سیما، این مستند با همکاری موسسه پژوهشی_فرهنگی انقلاب اسلامی در سه قسمت حدود 50 دقیقه‌ای ساخته‌شده و در آن  با استفاده از تصاویر آرشیوی بکر و دیده نشده‌ای، ماجرای انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان رهبر انقلاب را روایت خواهد شد.

روایت بدون سانسور تاریخ با صدای ناصر طهماسب

این مستند از تصاویر آرشیوی دیده نشده‌ای از اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در خرداد سال 68 و مباحثات صورت گرفته در این اجلاس، برای نخستین بار رونمایی می‌کند.

اسناد اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در 15 مرداد سال 68 نیز برای نخستین بار از تلویزیون پخش می‌شوند.

استعفای آیت‌الله منتظری،  چگونگی پذیرفتن این استعفا توسط امام (ره) و بررسی آن در اجلاس مجلس خبرگان، اصل ولایت‌فقیه و چگونگی ورود آن به قانون اساسی، ارتباط آیت‌الله خامنه‌ای با امام خمینی (ره) و انقلاب و دلایل انتخاب ایشان برای رهبری  و.. ازجمله مباحثی است که در این مستند به آن‌ها پرداخته‌شده است.

این مستند با نگاهی تبیینی و دقیق به وقایع این برهه از زمان پرداخته و می‌کوشد با رعایت اصل بی‌طرفی روایتی بی‌پرده از تاریخ معاصر ارائه کند.

ناصر طهماسب راوی «از نیمه خرداد» هر شب ساعت 22 از شبکه مستند پخش و روز آینده ساعت 10 بازپخش می‌شود.

انتهای پیام/