کد خبر: 86944

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان عنوان کرد؛

مرادی گفت:با تعطیلی مدارس و شروع فصل گرم تابستان همواره خانواده با یان دغدغه مواجه هستند که فرزندان خود اوقات فراغت خود را چگونه سپری کنند و در طول سه ماه تعطیلی تابستان چه فعالیت هایی داشته باشند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر،صدیقه مرادی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در گفتگو با آرمان کرمان اظهار داشت : با شروع فصل تابستان کلیه فضاهای پرورشی و تعدادی از مدارس و پایگاه های اوقات فراغت برای دانش آموزان قرار داده ایم .

 وی گفت : در سطح استان کرمان ۷۲ کانون وجود دارد که در اختیار دانش آموزان است و همچنین قریب به ۳۰۴ مدرسه به عنوان پایگاه اوقات فراغت نیز اعلام آمادگی کرده اند .

 معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که ۳۲ دارالقرآن در سطح استان وجود دارد ،عنوان کرد: این دارالقرآن ها به عنوان پایگاه های اوقات فراغت در تابستان اعلام آمادگی کرده اند و همچنین فضاهای ورزشی نیز برای فعالیت های ورزشی در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است .

 مرادی عنوان داشت : استقبال دانش آموزان از این مراکز خوب بوده است و رشدی در حد سال گذشته داشته است و شاید از دلایل رشد بیشتر آن به برخی مشکلات از جمله اقتصادی  برگردد.

 

وی در پایان با اشاره به این که در برخی شهرستان رشد کانون ها بسیار چشم گیر بوده است ، خاطر نشان کرد: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری و شعار حمایت از کالای ایرانی شعار امسال “غنی سازی اوقات فراغت و هر دانش آموز یک مهارت ” است که در همه جلساتی که برگزار شده بر مهارت آموزی دانش آموزان تاکید شده است .

انتهای پیام/