کد خبر: 86956

در جلسه ستاد استانی اربعین مطرح شد:

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان گفت: حدود ۵۰ درصد از زائران با خودروهای شخصی به مرز مراجعه می‌کنند که باید تمهیدات لازم برای پارک خودروها اندیشیده شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، خلیل‌اله همایی امروز ظهر در جلسه ستاد استانی اربعین که در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد اظهارداشت: در جلسه قبل مقرر شد که هر چه به ایام اربعین نزدیک می‌شویم جلسات ستاد استانی اربعین به فاصله کمتری برگزار شود.

وی با بیان اینکه یکی از محورهایی که در رابطه با سفر اربعین مهم است موضوع حمل و نقل و جابجایی زائران است گفت: کرایه‌های حمل مسافران در این ایام باید کرایه‌های منطقی باشد و با بازار سیاه کرایه‌ها برخورد شود.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با اشاره به اینکه حدود 50 درصد از زائران با خودروهای شخصی به مرز مراجعه می‌کنند که باید تمهیدات لازم برای پارک خودروها اندیشیده شود افزود: مرز خروجی برای زائران استان کرمان شلمچه و چزابه است.

وی با بیان اینکه ثابت بودن نرخ کرایه‌ها در سال‌های گذشته اقدامی معنوی است که دارندگان اتوبوس‌ها انجام می‌دهند خاطر نشان کرد: در سال‌های گذشته رانندگان و شرکت‌های مسافربری برای حمل و انتقال زائران اربعین تا مرز اعلام آمادگی کردند.

همایی با اشاره به اینکه استان‌های دیگر در مرزهای تعیین شده خروجی زائران زمین دریافت کردند و در آنجا اقدام به احداث تاسیسات برای خدمت‌رسانی بهتر به زائران هم استانی خود کردند گفت: بهتر است استان کرمان نیز در این زمینه وارد شود.

وی با بیان اینکه این سفر معنوی از بعد انتقال فرهنگ غنی ایرانی نیز اهمیت دارد افزود: زائران اربعین سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق هستند و باید به نکات فرهنگی زائران توجه شود.

به گزارش تسنیم، در این جلسه رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان اینکه هلال احمر آمادگی کامل دارد تا خدمات‌دهی به زائران اربعین را هم در مبادی مرزی و هم خارج از مرز در کشور عراق انجام دهد اظهارداشت: تمام پایگاه‌های هلال احمر استان که 21 پایگاه دائم و 8 پایگاه سیار هستند برای خدمات‌رسانی در این ایام اعلام آمادگی کردند.

انتهای پیام/