کد خبر: 86968

مدیرکل بنیاد مسکن کرمان خبر داد

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان گفت: بالغ بر 680 میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای 15 هزار واحد دریافت کردیم که تا امروز 214 میلیارد تومان به حساب شهروندان واریز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، علی‌اکبر سلطانی‌نژاد صبح امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه 60 درصد واحدهای روستایی در استان کرمان مقاوم هستند، اظهار داشت: این آمار یعنی 40 درصد راه را در پیش داریم که با مصوبات حوادث دریافت شده جهش خوبی را در این زمینه خواهیم داشت.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان با اشاره به حادثه‌خیز بودن استان کرمان بیان داشت: چون حوادث و مخاطرات شهر و روستا نمی‌شناسد، برنامه مسکن روستایی را برای شهرهای زیر 25 هزار نفر هم توسعه دادیم.

سلطانی‌نژاد با بیان اینکه مقاوم‌سازی 240 هزار واحد در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان قرار داشته است، عنوان کرد: 130 هزار واحد از طرح ویژه مقاوم‌سازی مسکن روستایی را کار کردیم و 110 هزار واحد در نقاط شهری که عمدتا از مصوبات بازسازی حوادث بوده در شهرستان‌های ریگان، بم، فهرج، زرند، راور و شهرهای اقماری کوچک آنها انجام دادیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان ابراز داشت: با مصوبات اخیر و نگاه توسعه‌ای، حتی شهر کرمان هم در بحث مقاوم‌سازی مسکن‌ها پوشش داده شده است.

سلطانی‌نژاد گفت: فقط 700 واحد مسکونی در منطقه کوهساران شهرستان راور و شهرستان کوهبنان خسارت مطلق داشتند و نیازمند بازسازی بودند، اما توانستیم دولت را مجاب کنیم نیاز استان کرمان متفاوت‌تر از دیگر مناطق است.

وی خاطرنشان کرد: بالغ بر 680 میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای 15 هزار واحد دریافت کردیم که تا امروز 214 میلیارد تومان به حساب شهروندان واریز شده است.

سلطانی‌نژاد تصریح کرد: در تسهیلاتی که اخیرا برای مسکن روستایی در نظر گرفته شده است، 25 میلیون تومان برای روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر آغاز کرده‌ایم که برای مقاوم‌سازی در اختیار مردم قرار گیرد.

منبع:فارس

انتهای پیام/