کد خبر: 86977

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان ؛

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: بیمه سلامت تمام هزینه‌های بیمه‌شدگان در سال ۹۷ با همان تعهدات قبلی حساب می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، محمد جعفری امروز صبح در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه نقش رسانه در تبیین عملکرد نظام و دستگاه‌های اداری بسیار کلیدی و حیاتی است و در ایجاد امید در جامعه موثر است اظهارداشت: خبرنگاران مجاهدان خاموشی در حوزه اجرایی کشور هستند که مظلومانه کارکرد نظام را به گوش مردم در سراسر جهان می‌رسانند.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر یک میلیون و 800 هزار نفر از جمعیت استان کرمان زیرپوشش بیمه سلامت است گفت: لازم بود برای کسب نظرات و پیشنهادات بیمه شدگان یک راه ارتباطی داشته باشیم و به همین منظور سامانه 1666 به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات مردمی است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان افزود: از طریق این سامانه می‌توان از قیمت داروها، نحوه استفاده از آن، مسیر درمان، آدرس مراکز طرف قرارداد و تعرفه‌های درمانی و همچنین اطلاع از وضعیت دفترچه بیمه شخص اطلاع پیدا کند.

وی با بیان اینکه این سامانه به‌تازگی راه‌اندازی شده و در استان کرمان سه نفر کارشناس خبره برای این کار در نظر گرفته شده است بیان کرد: اطمینان خاطر را به بیمه‌شدگان می‌دهیم که تمام هزینه‌های بیمه‌شدگان در سال 97 با همان تعهدات قبلی حساب می‌شود و هیچ مشکلی نداریم.

جعفری با اشاره به اینکه در مورد داروهای گران‌قیمت مخصوص بیماری‌های صعب‌العلاج نیز همچنان 95 درصد این داروها را بیمه تامین می‌کند گفت: تاکید است که بیمارستان‌ها داروی بیمار را خودش تامین کند و اگر دارو در بیمارستان موجود نیست کارپرداز بیمارستان برای تهیه دارو اقدام کند.

وی با بیان اینکه هر بیماری که بستری می‌شود بیمارستان مکلف است دارو را خودش تامین کند و بیمار یا همراه او را روانه بازار نکند عنوان کرد: پرداخت ما در سال 97 به بیمارستان‌ها به‌روز شده و به محض دریافت صورت وضعیت و اسناد 70 درصد مبلغ پرداخت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه از تمام پزشکان خواسته شده که در تجهیز دارو نهایت دقت لازم را داشته باشند افزود: این مسئله کمک می‌کند تا تجویز دارو نیز مدیریت و هزینه‌های سنگین بر بیمار و دولت وارد نشود.

وی با بیان اینکه در پرداخت بدهی پزشکان خانواده نیز به‌روز هستیم و توصیه اکید می‌شود که مردم برای درمان خود ابتدا به پزشک خانواده مراجعه کنند گفت: مردم اصلا نگران تامین دارو و پزشک نباشند و از هرگونه اضطراب دوری کنند و بدانند که هیچ کمبود دارویی وجود ندارد.

انتهای پیام/