کد خبر: 86985

مدیر‌کل بازرسی استانداری کرمان؛

مدیر‌کل بازرسی استانداری کرمان با بیان اینکه امسال وضعیت خشکیدگی خرما در نخلستان‌های ما بسیار بدتر از سال‌های گذشته است گفت: بیمه در پرداخت خسارت‌ها تاخیر دارد و خسارت اردیبهشت سال گذشته را امسال پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، رضا اشک صبح امروز در نشست بررسی مسائل مرتبط با خشکیدگی خوشه خرما که در محل استانداری کرمان برگزار شد با اشاره به بروز عارضه خشکیدگی خرما که چندین سال است خسارات زیادی به نخلداران ما وارد کرده است اظهارداشت: یکی از مشکلاتی که در سال‌های اخیر در شرق استان ایجاد شده عارضه خشکیدگی محصول خرما است.

وی با بیان اینکه امسال وضعیت خشکیدگی خرما در نخلستان‌های ما بسیار بدتر از سال‌های گذشته است گفت: متاسفانه به‌نظر می‌رسد بعضی از باغات حتی تا 100 درصد خسارت دیدند.

مدیر‌کل بازرسی استانداری کرمان با اشاره به اینکه این عارضه در بعضی از باغات نیز کیفیت را پایین می‌آورد افزود: متاسفانه عدم فعالیت‌های علمی باعث شده که این عارضه هر ساله بیشتر شود.

وی با بیان اینکه در ریگان و فهرج و تا حدی نرماشیر مردم واقعا دچار مشکل هستند بیان کرد: هر چند بیمه هم نقش حمایتی از کشاورزان در این شرایط را برعهده دارد اما اینگونه نبوده که خسارت را کامل پرداخت کند.

اشک با اشاره به اینکه کشاورزان امسال و با این وضعیت توان رفتن سر باغ خود را ندارند تصریح کرد: بیمه در پرداخت خسارت‌ها تاخیر دارد و خسارت اردیبهشت سال گذشته را امسال پرداخت کرده است.

مدیر‌کل بازرسی استانداری کرمان افزود: امیدواریم کشاورزان نیز با تغییر نوع بیمه خود بتوانند خسارت بیشتری را دریافت کرده و کمتر دچار مشکل شوند.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/