کد خبر: 86996

آنچه در جلسه شورای شهر مطرح شد؛

جلسه شورای شهر کرمان با حضور اکثریت اعضا و غیبت علی خدادادی آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، جلسه شورای شهر کرمان  با حضور اکثریت اعضا و غیبت علی خدادادی  آغاز به کار کرد.

زمان بهره برداری از پل سیدی و میدان آزادی

فرشاد رئیس شورای شهر: پل سیدی و میدان آزادی پیشرفت خوبی دارد.

عالم‌زاده شهردار:  لایحه مدیریت پایدار درآمد در شهرداری بعد از 35 سال در هیات دولت تصویب شد. دولت به موجب این لایحه اقدامات خوبی برای شهرداری‌ها رقم زده است.

عالم زاده: در دوره جدید شهرداری، با وجود مشکلات اقتصادی،  پروژه پل سیدی مراحل پایانی خود را طی می‌کند  و در شهریور ماه تحویل داده می‌شود.

عالم زاده : قرارگاه خاتم تعهد داده تا پایان مهرماه پروژه میدان آزادی را تحویل شهرداری دهد اما بعد از تحویل هنوز یک ماه تا بهره برداری زمان نیاز است.

با رایزنی با تعدادی سرمایه گذاری، قسمت 45 متری کوثر تکه تکه به سرمایه گذاران واگذار می‌شود.

در شش سال اخیر شهرداری نتوانسته بود خودروی سبکی تهیه کند و ما نیاز به 20 خودرو داشتیم، تصمیم گرفتیم خودروی گران قیمت شهرداری (لندکروز) را به فروش گذاشته و از آن، 20 خودرو داخلی را تهیه کنیم.

پشت پرده تابلوهای حمل با جرثقیل چیست؟

مشرفی عضو شورای شهر: دستور داده شود در مناطقی که تراکم بالاست، زمین‌هایی به اداره برق تحویل داده شود تا مردم در آینده با کمبود ولتاژ روبرو نشوند.

منصور ایرانمنش عضو شورای شهر:  تابلوهای حمل با جرثقیل در سطح شهر شائبه ایجاد کرده چراکه در جاهایی نصب شده‌اند که هیچ ضرورتی ندارد. این شائبه وجود دارد که شرکت‌های خصوصی از این قضیه منفعت می‌برند.

پیشنهاد شما برای  «روز فرهنگی» شهر کرمان چیست؟

زهرا ایرانمنش عضو شورای شهر: مجمع مشورتی کلانشهرها درخواست کرده  که تمامی استان‌ها یک روز فرهنگی برای خود برگزینند. شهر کرمان نیز تا پایان شهریور ماه مهلت دارد تا یک روز فرهنگی برای شهر کرمان در نظر بگیرد. صاحب نظران، اصحاب رسانه و تمامی شهروندان می‌توانند پیشنهادات خود را برای انتخاب این روز اعلام کنند.

بررسی وضعیت پروژه های شهری

فرشاد: درست نیست ارگانی که متولی کار نیست، کارهای فرهنگی شورا و شهرداری  را به اسم خودش تمام کند.

فرشاد: نامه ای به همه اعضای کمیسیون نوشتم که بازدید از حوزه کاری خودشان در برنامه داشته باشند و کارشناسانی  را که ضرورت دارد به جلسات شورا دعوت کنند.

سردار چناریان عضو شورای شهر در خصوص نصب تابلوهای حمل با جرثقیل گفت: حمل خودرو توسط شرکت‌های خصوصی انجام می‌شود. وقتی که علامتی و تابلویی جایی نصب می‌شود رعایت آن از سوی همه شهروندان ضروری است اما من هم موافق آمایش این تابلوها هستم.

کرمان کانون ریزگردها شده است

معصوم‌زاده عضو شورای شهر گفت: درشهر کرمان بیشترین علت مرگ و میر، تصادفات است.

وی عنوان کرد:مسیر ورودی به بازار شهری، به هیچ عنوان برای معلولین مناسب نیست همچنین مسیر پیاده روی خوبی برای بانوان در سطح شهر نداریم.

این عضو شورای شهر افزود : دور مسیر میدان آزادی، باید مسیر پیاده رو و خط عابر پیاده ایجاد شود اما اکنون مردم از محل ساخت و ساز عبور می‌کنند که بسیار خطر آفرین است.

معصوم‌زاده ابراز داشت : وقتی پارکینگی در سطح شهر وجود ندارد، حمل با جرثقیل و گرفتن پول ایراد دارد.

وی تاکید کرد : ما قبلا انتقال ریزگردها از ریگان به کرمان داشتیم ولی اکنون کرمان کانون ریزگرد شده است و باید برای این مساله فکری کرد.

معصوم‌زاده یادآور شد : پیگیری مصوبات این جلسه، بر عهده رئیس و نایب رئیس شورا است.