کد خبر: 87002

سرپرست استانداری کرمان خبر داد:

سرپرست استانداری کرمان با انتقاد شدید از عدم مدیریت صحیح مدیران برای کاهش مصرف آب، عنوان کرد: از 34 هزار حلقه چاه در استان فقط 4 هزار حلقه آن مجهز به کنتور حجمی هستند که این یک درد بوده و نشان دهنده عدم مدیریت صحیح است این در حالی است که متولیان امر باید بدانید که برای مجهز کردن چاه‌ها نیاز به مصوبه ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، "محمدجواد فدایی" پیش از ظهر امروز 22 مردادماه در کارگروه استانی سازگاری با کم آبی گفت: گزارش سازگاری با کم آبی استان توسط کمیته فنی به مسئولیت مدیر کل دفتر فنی استانداری کرمان ظرف دو هفته آینده تدوین، ضمن آنکه همه دستگاه‌ها باید با این کمیته همکاری لازم را داشته باشند.

وی با بیان این مطلب که ظرف یک ماه آینده باید سند سازگاری با کم آبی استان تصویب شود، تصریح کرد: پس از بررسی‌های کارشناسی این سند باید تصویب شود، ضمن آنکه چشم انداز چند سال آینده در راستای اجرای این برنامه نیز باید ارایه شود..

سرپرست استانداری کرمان با انتقاد شدید از عدم مدیریت صحیح مدیران برای کاهش مصرف آب، عنوان کرد: از  34 هزار حلقه چاه در استان فقط 4 هزار حلقه آن مجهز به کنتور حجمی هستند که این یک درد بوده و نشان دهنده عدم مدیریت صحیح است این در حالی است که متولیان امر باید بدانید که برای مجهز کردن چاه‌ها نیاز به مصوبه ندارند.

وی با اشاره به تجربیات دنیا در اصلاح فرهنگ جامعه خود، اظهار کرد: در دنیا برای آنکه فرهنگ جامعه را تغییر دهند، روش های فیزیکی را اعمال کرده‌اند، لذا یکی از راه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب نصب کنتور حجمی است.

فدایی بر لزوم واقعی کردن قیمت و ارزش آب و استفاده بهینه از آب تاکید کرد و افزود: پیشنهاد می‌کنم که حق‌النظاره چاه‌های کشاورزی افزایش پیدا کند، اما در هفته آینده مشخص شود که این افزایش در کدام بخش مصرف شود.

انتهای پیام/