کد خبر: 87025

مدیرکل محیط زیست کرمان خبر داد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: سند گرد و غبار استان تهیه و تدوین شده و در سفر هفته آینده رئیس سازمان محیط زیست به استان به تصویب خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، رضا جزینی‌زاده صبح امروز در کارگاه آموزشی جلب مشارکت جامعه محلی جهت حفاظت از خرس سیاه آسیایی در منطقه گردشکری دهبکری اظهار داشت: خرس سیاه آسیایی گونه شاخص استان کرمان است که زیستگاه آن از بحرآسمان تا قلعه‌گنج، کهنوج، جیرفت و دهبکری ادامه دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان از برگزاری سه همایش دیگر در بحث خرس سیاه آسیایی در کهنوج، قلعه‌گنج‌ و جیرفت خبر داد و تصریح کرد: ما باید خودمان را از سطح‌نگری رها کنیم زیرا محیط زیست یک مسئله فرا جناحی و عمومی است.

جزینی‌زاده بیان داشت: ما به مرحوم هادی فهیمی و شهدای محیط‌بان افتخار می‌کنیم البته افراد زیادی در سطح کشور وجود دارند که بدون هیچ چشم‌داشتی در جهت حفاظت از محیط زیست تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه ما باید به صورت ملی فکر کنیم و گونه‌های جانواری را سرمایه ملی بدانیم، افزود: هر آنچه که در جهان آفریده شده بر نظمی دقیق استوار هستند و ما در حفظ محیط زیست باید تمام تلاش خود را به‌کار گیریم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه حاکمیت و سران سه قوه وظیفه دارند از منافع و اقتدار ملت در بحث محیط زیست حفاظت کنند، ابراز داشت: محیط زیست مجموعه کاملی از مولفه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... است که آموزش جامعه در این خصوص از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی عنوان کرد: ما باید نسبت به محیط اطراف خود آگاهی داشته باشیم و اینگونه همایش‌ها در راستای کسب اطلاعات لازم کمک می‌کند.

جزینی‌زاده با تاکید بر جذب مشارکت مردم در راستای حفاظت محیط زیست اظهار داشت: تغییر اقلیم و خشکسالی‌ها مشکلات زیادی را برای ما مواجه کرده که امیدواریم شاهد بهبود آن باشیم.

وی از افتتاح پاسگاه محیط‌بانی دهبکری طی دو هفته آینده و همچنین افتتاح اداره محیط زیست شهرستان نرماشیر در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: سند مقابله با گرد و غبار استان تهیه و تدوین شده و در سفر رئیس سازمان محیط زیست کشور روز یکشنبه ۲۸ مرداد به استان این سند به تصویب خواهد رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: با توجه به محرومیت موجود در شرق و جنوب استان ما سعی کردیم توجه بیشتری به این منطقه داشته باشیم.

 در این کارگاه آموزشی تعدادی از اساتید دانشگاه به تشریح گونه‌های مختلف جانوری از جمله خرس سیاه آسیایی، خرس سیاه آمریکایی، خرس زرد، خرس قهوه‌ای و خرس قطبی و اهمیت حفاظت از گونه‌های جانوری پرداختند.

منبع:فارس

انتهای پیام/