کد خبر: 87033

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان؛

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر در کنار بحران‌های طبیعی به بحران‌های اجتماعی نیز ورود پیدا کرده است گفت: ۱۵ کارگاه سبک فرزندپروری در مدارس حاشیه شهر کرمان با حضور بیش از ۶۰۰ نفر از والدین دانش‌آموزان برگزار شده است.

رضا فلاح صبح امروز در کمیته فرهنگی پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان که با حضور وهاب زاده مدیرکل فرهنگی پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، موسی‌پور مدیرکل اجتماعی استانداری کرمان و صادق‌زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان که در محل سالن سمعی و بصری ساختمان ستادی جمعیت هلال احمر کرمان برگزار شد اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر در کنار بحران‌های طبیعی به بحران‌های اجتماعی نیز ورود پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در استان کرمان همدلی و همکاری خوبی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی وجود دارد گفت: چندین تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مختلف داشتیم تا در حوزه پیشگیری از اعتیاد بتوانیم موفق عمل کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه در جمعیت هلال‌احمر 78 نفر مربی آموزش دادیم عنوان کرد: دوره‌های مختلف مقدماتی و تکمیلی برای این مربیان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه 15 کارگاه سبک فرزندپروری در مدارس حاشیه شهر کرمان برگزار شده است بیان کرد: بیش از 600 نفر از والدین دانش‌آموزان در این کارگاه‌های فرزندپروری شرکت کردند.

فلاح با اشاره به اینکه تاکید ما بر ترویج فرهنگ کارآفرینی و تقویت اشتغال‌های نوپا است و در این زمینه اقداماتی هم انجام شده است گفت: اردوهای دوستی در استان برای پرکردن اوقات فراغت جوانام برگزار شد و استقبال خوبی هم شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، در این جلسه زهرا موسی‌پور مدیرکل اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه شورای اجتماعی کشور سعی دارد از موازی‌کاری در دستگاه‌های مختلف جلوگیری کند اظهارداشت: یک اتاق فکر لازم است تا هماهنگی و پیوستگی بین برنامه‌ها را پیگیری کند.

وی با اشاره اینکه در سال‌های گذشته همه اقدامات ما صرف از بین بردن و مبارزه با آسیب اجتماعی شده است گفت: باید از این به بعد منابع خود را صرف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بکنیم.

مدیرکل اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی هزینه کمتری داشته و نتیجه بیشتری هم می‌دهد بیان کرد: برای پیشگیری در این حوزه ورود سازمان‌های مردم نهاد لازم است و باید از آنها استفاده کرد.

انتهای پیام/